Wystawa | Siudmak Uniwersum Ratusz Głównego Miasta, oddział Muzeum Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Wystawa | Siudmak Uniwersum Opinie (5)

Retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Siudmaka, malarza i rzeźbiarza nurtu realizmu fantastycznego. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 60 dzieł legendy polskiego malarstwa, w tym najsłynniejsze obrazy, rysunki oraz rzeźby.

Do grona jego wielbicieli można zaliczyć wspaniałych twórców kina m.in. Federico Felliniego, George'a Lucasa, Jean-Jacques Annauda i Denisa Villeneuve'a oraz wielu innych artystów i intelektualistów.

Dzieła Siudmaka były wielokrotnie wykorzystywane jako plakaty muzyczne, teatralne i filmowe. Stały się symbolami znakomitych wydarzeń, jak Festiwale Filmowe w Montrealu, Paryżu i Cannes (gdzie jako jedyny artysta w historii aż trzykrotnie zaprojektował plakat wiodący). Obrazy artysty pojawiają się na okładkach płyt i książek, w scenografiach teatralnych i operowych. Wiele jego prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie.

SIUDMAK UNIWERSUM. WYSTAWA CZASOWA W MUZEUM GDAŃSKA

26.02 - 11.06.2023
Ratusz Głównego Miasta
ul. Długa 46/47

UWAGA: Wystawa czasowa będzie otwarta dla zwiedzających od środy do niedzieli. 
ZOBACZ: Godziny otwarcia i ceny biletów (zakładka: Ratusz Głównego Miasta)

Wojciech Siudmak - ur. 1942 r. w Wieluniu, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i École de Beaux Arts w Paryżu. Od ponad 50 lat mieszka i tworzy we Francji. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu fantastycznego. Jego twórczość obejmuje malarstwo, rysunek, rzeźbę i wzornictwo. Reprodukcje jego prac zdobią okładki książek klasyków literatury fantastyczno-naukowej, m.in. Franka Herberta i Philipa K. Dicka. Jako jedyny artysta na świecie trzykrotnie projektował plakat Festiwalu Filmowego w Cannes.


Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie. Prezentowano je na wystawach we Francji, Włoszech, w Niemczech, Belgii, USA, Kanadzie i Polsce.

WARTO WIEDZIEĆ:
1. Wystawa czasowa będzie otwarta dla zwiedzających od środy do niedzieli.
2. Wystawa będzie nieczynna w Noc Muzeów [edit: 03.03.2023]
3. Wystawa będzie otwarta w długi weekend majowy (29.04-07.05.2023) w godz. 10:00-18:00. Podane godziny otwarcia będą obowiązywać również od 3 czerwca 2023 roku.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    22 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Ceny biletów
Bilet normalny 22zł
Bilet ulgowy 15zł
Bilet rodzinny (max. 2 dorosłych i 6 dzieci) 58zł