Podróż do podziemia poprzez dziewięć kręgów piekła, aby ujawnić tajemnice dzieła sztuki, które zaintrygowało tak wielu ludzi, w tym Dana Browna, autora powieści "Inferno" i Rona Howarda, reżysera filmu na podstawie tego książkowego bestseleru.
Filmowe śledztwo dopełniające tamte dzieła popkultury postanowił przeprowadzić pisarz i reżyser Ralph Loop w takich miejscach, jak Galeria Uffizi we Florencji, Biblioteka Watykańska, Londyn, Berlin i niziny Szkocji.
Przez stulecia "Mapa Piekła" (po włosku "inferno") stworzona przez Sandro Botticellego na podstawie poematu Dantego leżała zamknięta w skarbcu Watykanu. Ale co skłoniło florenckiego mistrza, jednego z najsłynniejszych reprezentantów sztuki renesansu, znanego z obrazów takich jak "Narodziny Wenus" i "Wiosna" do rysowania piekielnych kręgów tak, jak je opisywał poeta Dante Alighieri? Jaka jest tajemnica tego wyjątkowego dzieła sztuki? I w jaki sposób ujawnia ono mniej znaną, ciemniejszą stronę samego Botticellego?
Botticelli przeniósł opisy Dantego na 102 drobiazgowe rysunki. Głównym z nich jest "Mapa Piekła": rodzaj przewodnika przez piekło z jego różnymi poziomami (kręgi piekielne są usytułowane nie tylko jeden wewnątrz drugiego, ale też jeden niżej od drugiego), fascynującymi a jednocześnie okrutnymi obrazami kar i tortur, jakim poddawani są grzesznicy.
Pisarz i reżyser Ralph Loop stworzył film, który przybliża nas do Botticellego, zarówno do człowieka, jak i artysty. Film powstał we wnętrzach Watykanu w Rzymie, we Florencji, Londynie, Berlinie i Szkocji w lecie 2016 roku. Sama "Mapa Piekła" została poddana digitalizacji z wykorzystaniem skanera o wysokiej rozdzielczości, co pozwoliło dostrzec szczegóły wcześniej niewidoczne gołym okiem.