Wystawa plenerowa "The Airmen" Muzeum II Wojny Światowej Gdańsk Sprawdź!
stat

Wystawa plenerowa "The Airmen"

Zapraszamy do zwiedzania wystawy plenerowej "The Airmen", którą od 6 grudnia będziemy prezentować na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ekspozycja w nowatorski i artystyczny sposób ukaże projekt fotograficzny "The Airmen" autorstwa artysty fotografika Michała Solarskiego.

7 listopada 2020 - 29 sierpnia 2021

4 września 2020 - 30 maja 2021, g. 10:00

Na wystawę złożą się unikatowe portrety bohaterów Polskich Sił Powietrznych u schyłku ich życia. Ponadto zaprezentowane zostaną zdjęcia lotników należące do zbiorów Muzeum II Wojny Światowej, jak i również teksty przybliżające zwiedzającemu tematykę ekspozycji.

Michał Solarski - fotograf dokumentalista, na co dzień pracujący w Londynie, gdzie studiował fotografię dokumentalną. Autorskie cykle realizuje głównie w Europie i w krajach byłych republik sowieckich. Od wielu lat pracuje nad cyklami fotograficznymi o polskiej emigracji do Wielkiej Brytanii. Jego prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w galeriach i muzeach w wielu miejscach na świecie. Został wyróżniony międzynarodowymi nagrodami oraz publikował m.in. na łamach "National Geographic", "The Guardian" oraz "Time".

Ekspozycja, która ma być prezentowana na placu przed Muzeum II Wojny Światowej przez 3 miesiące, przygotowana została w językach polskim i angielskim.