Wystawa pokonkursowa XXVI Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy | GDAŃSK PRESS PHOTO Ratusz Staromiejski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Wystawa Truso - legenda Bałtyku
PATRONAT

Wystawa pokonkursowa XXVI Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy | GDAŃSK PRESS PHOTO

Zapraszamy na wystawę pokonkursowę XXVI Konkursu Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy | GDAŃSK PRESS PHOTO.

Relacja z imprezy

Termin: 8 IX-8 X 2022;
Wernisaż: 8 IX 2022, godz. 17:00
9 IX 2022, godz. 12:00 oprowadzanie jurorskie po wystawie
Prowadzenie: Chris Niedenthal
Udogodnienia: teksty w języku angielskim;

Już po raz dwudziesty szósty prezentujemy Państwu rezultaty konkursu "Gdańsk Press Photo", od 1997 roku nagradzającego i promującego dokonania fotoreporterki i fotoreporterów z województwa pomorskiego. Jak co roku mogą Państwo prześledzić aktualne wydarzenia, którymi żył nasz region, a także obejrzeć zapis istotnych wydarzeń ze świata.

Jury w składzie: Anna Brzezińska, Wojciech Druszcz i Chris Niedenthal, spośród 935 fotografii nadesłanych na konkurs przez 51 fotografek i fotografów, wybrało 49 prac, które zaprezentowane zostaną w Galerii NCK.

Udziałem w wystawie nagrodzeni zostali/zostały: Renata Dąbrowska, Marcin Gadomski, Łukasz Głowala, Piotr Hukało, Anna Jakubowska, Karol Kacperski, Jacek Klejment, Jacek Koślicki, Karol Makurat, Piotr Manasterski, Karolina Misztal, Maciej Moskwa, Krzysztof Mystkowski, Agnieszka Pazdykiewicz, Jerzy Pinkas, Anna Rezulak, Monika Rucińska, Mateusz Słodkowski, Jakub Steinborn i Piotr Żagiell.

Wystawa prezentuje bogate spojrzenie na miniony rok, dając jednocześnie przegląd osiągnięć utalentowanych fotografów. Wśród nich znajdują się zarówno twórcy uznani, jak i osoby prezentujące swój dorobek reporterski po raz pierwszy.
Zapraszamy do oglądania!

Organizatorem konkursu jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Współorganizatorem Gdańsk Press Photo od 25 lat jest Agencja Fotograficzna Kosycarz Foto Press / KFP.
Patronami honorowymi i fundatorami nagród finansowych w konkursie są Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.
Sponsorami projektu są firma PATONA POLSKA oraz Fundacja OKO-LICE KULTURY oraz firma TCF Michał Pecka.
Partnerami projektu są Restauracja Kubicki oraz Restauracja Fellini.