Wystawy na ekranie w Kinie Kameralnym Cafe Kino Kameralne Cafe Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Wystawy na ekranie w Kinie Kameralnym Cafe

W listopadzie zapraszamy na kolejne reportaże o sztuce do Kina Kameralnego Cafe w Gdańsku!

"Muzeum Prado - kolekcja cudów"
6.11 godz. 16:00
9.11 godz. 17:00

Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia. Madrycką chlubę, Museo Nacional del Prado, odwiedza rocznie 3 miliony zwiedzających, by podziwiać ponad 8.000 dzieł tam zgromadzonych. Prado ma unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, flamandzkiego oraz niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także zbiory rzeźby rzymskiej i staroiberyjskiej oraz wyroby rzemiosła artystycznego.

Po madryckiej chlubie, mieniącej się dziełami Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegna, Boscha, Goi czy El Greca, oprowadzi nas laureat Oscara - aktor Jeremy Irons ("Rodzina Borgiów", "Nierozłączni", "Druga prawda", "Misja", "Kochanica Francuza", "Lolita", "Dom dusz"). Zagłębimy się w historii Hiszpanii i całego europejskiego kontynentu, w historii królów, królowych, dynastii, wojen, porażek i zwycięstw, ale też w historii życia ludzi nierozerwalnie związanych z muzeum: malarzy, artystów, architektów, kuratorów i kolekcjonerów. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odkryć piękno zachowane w zbiorach tej świątyni sztuki.

"Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu"
13.11 godz. 15:30
18.11 godz. 18:00

Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu to o wiele więcej niż zwykły film dokumentalny o sztuce: to wielowymiarowa, multisensoryczna podróż do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu.
Opowieść zaczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia i dzieł młodych artystów (Donatello i Brunelleschi), którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy, szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Następnie wędrujemy przez najważniejsze budynki i pałace miasta: muzeum Bargello, Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio i Piazza della Signoria, Galeria Uffizi i galerii Accademia, podziwiamy arcydzieła Leonarda i Botticellego, by dotrzeć do monumentalnego Dawida Michała Anioła. Subtelną narrację filmu powierzono postaci historycznej, Wawrzyńcowi Wspaniałemu granemu przez Simona Merrellsa, który oprowadza nas po swojej Florencji przy akompaniamencie starannie dobranej muzyki.

LAST MINUTE!
Dodatkowe pokazy reportaży październikowych:


"Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa"
17.11 godz. 18:45

"Klimt i Schiele. Eros i Psyche"
6.11 godz. 12:00
24.11 godz. 18:45

Rezerwacje: bilety@kinokameralnecafe.pl lub tel. 58 690 70 75