X Projekt - Flamenco Industrial Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

X Projekt - Flamenco Industrial

X-Projekt "Flamenco Industrial" to w założeniu muzyka oparta na wpływach flamenco i orientalnych rytmach, ale osadzona w środkowoeuropejskich tradycjach muzycznych. Brzmienie gitary elektrycznej przeplatane jest gitarą klasyczną, a wszystko podane jest na jazz-rockowy sposób z etnicznymi elementami.

W projekcie Flamenco Industrial wzięło udział kilka osób zaprzyjaźnionych z gitarzystą - Adam Meryk grający na instrumentach klawiszowych, melodyce i wzbogacający brzmienie elektroniką oraz instrumentalistki z duetu Pinky Loops, grające na skrzypcach i  wiolonczeli. Dodatkowo na koncercie wystąpi Arkadiusz Kozakiewicz obsługujący instrumenty perkusyjne. Nie zabraknie gitarowej improwizacji,  dialogów instrumentalnych, zabawy rytmem, okraszonych elementami flamenco, jazzową barwą i rockowym, industrialnym pazurem.  

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Piotr Podlewski - gitarzysta, pedagog. Od lat związany z formacją Abodus z którą wydał w 2017 roku bardzo dobrze przyjętą i wspartą trasą koncertową płytę "Labirynt", która otrzymała bardzo wysokie noty w czasopismach m.in. "Teraz Rock" i "Magazynie Gitarzysta". Z kolejnym, alternatywnym, instrumentalnym projektem EjPiEj wydał dwie płyty: "EjPiEj" (2014) oraz "Jo" (2015) grając serię klubowych koncertów opartych na improwizacji z domieszką elektroniki.