XIII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Ucho - Klub Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

XIII Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych

Coroczny Ogólnopolski Przegląd promujący młodych muzyków jazzowych i bluesowych organizowany wspólnie z Centrum Kultury w Gdyni jest już tradycją Gdyńskiego Sax Clubu.

Przegląd jest skierowany do artystów, którzy nie ukończyli 30 lat. Główna nagroda to 10 tys. zł dla zespołu oraz 3 tys. zł dla najlepszego muzyka, ufundowane przez Miasto Gdynia. Ponadto laureaci tradycyjnie występują na Sopot Molo Jazz Festiwal oraz otrzymują sesję nagraniową w studiu Radia Gdańsk.

jazz - koncerty w Trójmieście


Dotychczasowi laureaci Przeglądu m.in. Dominik Bukowski, Tomasz Dąbrowski, Henryk Gradus, Sławek Jaskułke, Paweł Kaczmarczyk, Tomasz Kruk, Jacek Namysłowski, Jerzy Małek, Piotr Mania, Joanna Knitter, Krzysztof Urbański oraz zespoły: Big Band Zielona Góra, De Prezes, Wierba & Schmidt Quintet, Sound Check, GPS i Boogie Boys zajmują bardzo ważne miejsca w panteonie polskiego jazzu i sceny bluesowej.

W pracach Jury Przeglądu udział biorą wybitni muzycy jazzowi i bluesowi, dziennikarze muzyczni oraz laureaci poprzednich Przeglądów.

JURY XIII OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU MŁODYCH ZESPOŁÓW JAZZOWYCH I BLUESOWYCH GDYŃSKIEGO SAX CLUBU:


Przewodniczący : Maciej Sikała

Krystyna Rejnowicz
Dominik Bukowski
Tomasz Sowiński
Janusz Mackiewicz


Prowadzenie i przygotowanie Przeglądu Przemek Dyakowski.

2 maja Jury pod przewodnictwem Macieja Sikały wybierze najlepszy zespół oraz solistę Przeglądu!

W finale weźmie udział 5 Grup :

- Biotone (Katowice) - Zespół został założony w 2006 roku przez studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzycznie Biotone jest zainspirowany klasyką muzyki Jazzowej i takimi wykonawcami jak min. Dave Holland czy też Joe Henderson. W odejściu od klasycznej koncepcji kwartetu bądź kwintetu Jazzowego w skład zespołu nie wchodzi żaden instrument harmoniczny!

- Freeway Quintet (Wrocław) - Wrocławska formacja tworząca muzykę wpisującą się w nurt współczesnego jazzu, łącząca nowoczesność z tradycją. Grupę tworzą studenci wydziału jazzu Wrocławskiej Akademii Muzycznej, oraz student Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

- Homemade Quintet (Gdańsk) - Zespół powstał w 2009 roku. Jego założycielami są studenci wydziału instrumentalnego oraz kierunku jazzowego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Mimo krótkiego stażu zespół już ma na koncie zdobycie III Miejsca na Student Jazz Festival 2009 w Bydgoszczy.

- Inner Spaces (Katowice) - Międzynarodowy zespół Inner Spaces powstał z inicjatywy trębaczki Štěpánki Balcarovej. Grupa w oryginalny i świeży sposób łączy jazz z muzyką klasyczną, oraz z elementami Polskiej i Czeskiej muzyki ludowej. Zdobyli uznanie min. Zbigniewa Namysłowskiego.

- Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku (Gdańsk) - Big-Band Akademii Muzycznej powstał w marcu 2006 roku z inicjatywy założyciela i szefa orkiestry - Prof. Leszka Kułakowskiego. Klasyczna obsada Big-Bandu (5 Saksofonów, 4 Trąbki, 2 Gitary, Fortepian, Kotrabas i Perkusja) predestynuje do grania klasyki jazzu i swingu.

ORGANIZATORZY:

Urząd Miasta Gdyni
Centrum Kultury w Gdyni
Klub Muzyczny UCHO

Dodatkowe informacje: http://www.ucho.com.pl
e-mail: ucho@ucho.com.pl