XIX Festiwal Smaków Food Trucków Forum Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIX Festiwal Smaków Food Trucków

Jesteście znużeni domową codziennością? Możecie to zmienić. Jest ku temu wyjątkowa okazja - Festiwal Smaków Food Trucków wraca na dziedziniec Forum Gdańsk. Warto przyjść i spróbować przepysznych dań z różnych zakątków świata.

Relacja z imprezy

w każdy wtorek (do 29.06), g. 11:30 - 13:00

Gdańsk,
Już 29 i 30 maja odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków na dziedzińcu Forum Gdańsk. To wydarzenie podczas, którego uczestnicy wydarzenia przeniosą się w podróż kulinarną odkrywając smaki Meksyku, Gruzji, Chin czy Hiszpanii. Mobilne restauracje zaskoczą okolicznościowym menu.

Nadejście wiosny to doskonały czas, by przywrócić wszystko do życia. Gdy rozkwitają łaki, food trucki wyjeżdżają w trasę.To ten moment, gdy ponownie będzie można rozkoszować się smakiem hiszpańskich churrosów, soczystych burgerów, pikantnych tacos czy aromatycznych chinkali. 
Jak co roku, organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Zespoły kulinarne biorące udział w Festiwalu Smaków Food Trucków przygotowują posiłki z pasją, dbając o detale. Są przekonani, że wysoka jakość składników to klucz do zadowolonych klientów. 

Jeśli jesteście spragnieni typowej streetfoodowej kuchni, to doskonale, bo na pewno nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach, belgijskich frytek czy tradycyjnych zapiekanek. Jeśli jednak macie ochotę także na kuchnie z odległych zakątków świata to Wasze podniebienia zadowolą azjatyckie bułeczki baozi, węgierskie langosze, meksykańskie quesadille i tajskie wrapy. To nie wszystko! Po solidnym posiłku, obowiązkowo nadchodzi czas na deser! Churros z cukrem pudrem, owoce w czekoladzie i ciastka kominkowe - tych pozycji, nie zabraknie w karcie podczas wydarzenia.

Ze względu na panującą pandemię, wszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania aktualnych obostrzeń dotyczących gastronomii. Potrawy będą przygotowywane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby uczestnicy wydarzenia czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie dołączcie do strony wydarzenia, na której znajdziecie więcej informacji o wystawcach, zasadach bezpieczeństwa oraz wyjątkowo smacznych konkursach!


29-30 maja w godzinach 12-21 (sobota) i 12-20 (niedziela)

Organizatorzy:
Festiwal Smaków Food Trucków
Forum Gdańsk

Partner:
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Trojmiasto.pl
Radio ESKA
Gdańsk.pl
Visit Gdańsk

Partner kulinarny:
Dusiowa Kuchnia