XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidło Stadion Leśny Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidło

Pięcioro medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Europy z Amsterdamu wystartuje w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w Sopocie. Dwa tygodnie przez zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro najciekawiej zapowiada się rywalizacja pań na 1000 metrów i w konkursie rzutu dyskiem.

w każdy czwartek (do 27.08), g. 11:00 - 14:00

wrz 12

sobota, g. 20:00

Krwawy Sport - walki na...
Rośnie forma mistrza świata i Europy, Piotra Małachowskiego. Podczas niedawnego mityngu w Cetniewie, regularnie posyłał dysk na odległość w okolicach 66 metrów, a w jednej z prób - już poza konkursem - osiągnął 68.24 - najlepszy w tym roku wynik na świecie. Zawodnika Śląska Wrocław do wysiłku powinien zmusić brązowy medalista z Pekinu (2015), Robert Urbanek.

Kibiców na sopockim Stadionie Leśnym powinien też rozgrzać bieg kobiet na 1000 metrów (Bursztynowa Mila). Mocna obsada - Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui, gwarantuje nie tylko emocje, ale również możliwość ustanowienia najlepszego w tym roku rezultatu na świecie na tym dystansie.

Na 400 m ppł wicemistrzyni Europy, Joanna Linkiewicz sprawdzi się w rywalizacji z innymi finalistkami z Amsterdamu: Białorusinką Katsiaryną Belanovicz, Dunką Stiną Troest i Emilią Ankiewicz.

Oprócz Cichockiej, Linkiewicz i Małachowskiego, w Sopocie wystartuje dwóch innych medalistów ostatnich Mistrzostw Europy: Karol Hoffman (trójskok) i Rafał Omelko (4x400 m).

W konkurencji memoriałowej - rzucie oszczepem - wyczyn sprzed roku postara się powtórzyć Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk), który za rywali będzie miał czołówkę krajowych oszczepników.

Coraz lepiej wygląda oszczep w żeński wydaniu, a potwierdzeniem może stać się pojedynek Marceliny Witek (SKLA Sopot) vs. świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek, Klaudia Maruszewska (Jantar Ustka).

Łącznie w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły weźmie udział około 20 olimpijczyków, którzy dwa dni po zawodach wylecą do Rio de Janeiro.

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się w czwartek 28 lipca o godzinie 17:00 na Stadionie Leśnym w Sopocie. WSTĘP WOLNY

Czytaj także