stat
Wydarzenie już się odbyło

W dniach 24 - 26 września tego roku odbywać się będzie w Gdańsku XIX Europejska Konferencja Społeczności Terapeutycznych organizowana przez Stowarzyszenie Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych z siedzibą w Gdańsku we współpracy z Europejską Federacją Społeczności Terapeutycznych, Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Urzędem Miasta Gdańska, Fundacją Res Humanae, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Gdańską Organizacją Turystyki.

mar 18-19

wtorek - środa

bilety 1200 - 2290 zł
XIX Europejska Konferencja Społeczności Terapeutycznych odbywa się pod hasłem "Kształtujmy przyszłość razem". Jej adresatami są przede wszystkim osoby, organizacje, instytucje i społeczne gremia, które w profesjonalny sposób zajmują się pomocą osobom z problemem uzależnienia, w kryzysie bezdomności, wykluczonych społecznie z powodu starości czy niepełnosprawności. Spotkanie to będzie okazją do wymiany wiedzy naukowej i doświadczeń osób pracujących metodą społeczności terapeutycznej w trosce o nową jakość tej metody w oparciu o doświadczenia innych krajów; upowszechniania dobrych praktyk oraz nowatorskich form pracy z uwzględnieniem specyficznych grup odbiorców (kobiety, matki z dziećmi, osadzeni w zakładach penitencjarnych, osoby z grupy LGBTQiA+, mniejszości etniczne i kulturowe) oraz do dyskusji i propagowania etycznych i moralnych standardów pracy. Spodziewamy się wielu gości z kilkudziesięciu krajów z całego świata.

Udział w konferencji potwierdziło też wielu wybitnych teoretyków i praktyków społeczności terapeutycznej.

Niezwykłym wydarzeniem podczas Konferencji będzie uroczystość wręczenia prestiżowej nagrody CREDO osobom zasłużonym w działaniach na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu.

Jesteśmy przekonani, że XIX Europejska Konferencja Społeczności Terapeutycznych wniesie nowe skuteczniejsze idee i rozwiązania, które zachęcą profesjonalistów i badaczy do dalszych poszukiwań, a dla polityków staną się drogowskazem i rekomendacją dla tworzenia lepszych, wspólnych rozwiązań nie tylko w kwestiach związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu, ale także w wielu obszarach życia społecznego takich jak budowanie wspólnot obywatelskich, edukacja, kultura czy pomoc społeczna.