XV Festiwal Integracji Artystycznej "Pozapozy" Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XV Festiwal Integracji Artystycznej "Pozapozy"

XV Festiwal Integracji Artystycznej "POZAPOZY" rozpocznie obchody Dni Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uroczysta gala, poprzedzona warsztatami i próbami rozpocznie się 19 października w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

cze 27

niedziela, g. godz., 12:00

Gdańsk,
Przez kolejne 10 dni (20 - 29 października) w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej zaprezentowana będzie wystawa prac plastycznych, których autorami są osoby niepełnosprawne oraz seniorzy z całego województwa pomorskiego. Inauguracją obchodów będzie Festiwal Integracji Artystycznej "POZAPOZY".

W wydarzeniu wezmą w nim udział artyści, którzy tworzą podczas zajęć w środowiskowych domach samopomocy, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej oraz innych placówkach. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej i teatralnej. To kulturalne przedsięwzięcie ma na celu aktywizację i integrację osób starszych oraz niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ideą festiwalu jest promocja działań twórców w sposób równoprawny bez względu na ich kondycję intelektualną i fizyczną. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane twórczością osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w wydarzeniach.

Czytaj także