stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
Comiesięczne spotkanie towarzysko-artystyczne, mające na celu konsolidację środowiska twórczego, politycznego i biznesowego Trójmiasta.

W programie między innymi: Trio Janusza Mackiewicza, Iwona Gilarska w programie tanecznym kobieta cynamon i proza, SKINNY PATRINI, „Pieśni według Schulza”, Marcin Krzyżanowski (recital akordeonowy)

SKINNY PATRINI - rozpoznawalni jako kuriozum na polskiej scenie muzyki alternatywnej. Ich styl to wybuchowa mieszanka electro clash, new wave i wielu innych gatunkow muzycznych. Zagrali we wszystkich najlepszych klubach w kraju. Spotkali sie rowniez z entuzjastycznym przyjęciem zagranica - zarowno po wschodniej czescie Europy (Wilno, Ryga) jak i na Zachodzie (Paryz, Barcelona). Muzyke najczesciej serwuja w sopockim klubie Sfinks- na cyklicznych piatkowych imprezach.

www.myspace.com/skinnypatrinielectroduo


Iwona Gilarska –
od 1999 roku zwiazana z trójmiejską Sceną Teatru Tańca,
zawodowa tancerka, choreograf oraz nauczyciel tańca.
Specjalizuje się w technikach tańca współczesnego, cały czas doskonaląc swoje umiejętności i czerpiąc inspiracje z różnych źródeł, ostatnio zainteresowana hinduską sztuką walk wschodnich - kalari payyattu.
Wspólpracuje z wieloma artystami i teatrami, obecnie z Davidem Casselem z Kanady, również z Teatrem Okazjonalnym z Sopotu, z którym związana była przez 4 lata.
Swoje prace oraz te wyprodukowane we współpracy z innymi artystami prezentuje na licznych festiwalach w Polsce i za granicą.

"KOBIETA CYNAMOM I PROZA" to Performance Taneczny, który odnosi sie do zewnętrzności kobiety, kreowania przez nią wizerunku, poprzez który komunikuje otoczeniu własną osobowość, ale też za którym chroni swoje wnętrze, uświadamiając widzowo, że ma prawo do naturalnej ekspozycji, bez obawy, że zdemaskowana zostanie przez narzucone jej kanony piękna.

„Pieśni według Schulza”
Spektakl muzyczny do zbioru tekstów poetyckich Andrzeja Romskiego
p.t."Świat wg Schulza"muzyka – Marcin Kulwas scenografia – Beata Czerepak
premiera: 12 maja 2007, Teatr na Plaży w Sopocie

występują:

Grażyna Drejska – śpiew
Edyta Janusz-Ehrlich – śpiew
Robert Adamski – bas
Marcin Kulwas - gitary
Tomek Paszko – perkusja
Paweł Szewczyk - syntezatory

Andrzej Romski
Prawie Poeta - jak mówi o sobie. Inspirator całości. Tekściarz, satyryk i wykonawca. Na własną prośbę, na postawie zbioru opowiadań "Sklepy cynamonowe", stworzył cykl utworów poetyckich p.t. "Świat wg Schulza", aby - jak mówi - uratować dla współczesnych klimat i uniwersalne treści zawarte w prozie autora z Drohobycza. Spuścizna Wielkiego Pisarza została "potraktowana" w ten sposób po raz pierwszy, ale autor ma nadzieję, że wybrany sposób przekazu oraz uczciwe podejście do tematu, dostarczą miłośnikom prozy Schulza nowych wrażeń, a Jego prozie-nowych czytelników.


Marcin Kulwas
Człowiek znikąd. Dbał o czerwone róże dla Marca Almonda i znosił lodówkę z garderoby Björk. W międzyczasie popełnił płytę-składankę „Świeża krew”, ale tak naprawdę trudno odnotować jego obecność w branży rozrywkowej. Do chwili, gdy postanowił rzucić się z sopockiego mola ...na głęboką wodę. Cudownie natchniony w wieku średnim, wymyślił formę spektaklu, skomponował muzykę i zgromadził grupę ambitnych wykonawców. Sam zagra na gitarze akustycznej i elektrycznej.


Beata Czerepak
Absolwentka ASP w Gdańsku. Zajmuje się m.in. malarstwem, rysunkiem, seriografią i tkaniną unikatową. Pracuje głównie jako grafik komputerowy. Jest autorką okładek płyt wielu artystów z Trójmiasta (m.in. Krystyny Stańko, Macieja Grzywacza, Piotra Lemańczyka, Chórów Akademii Medycznej i Uniwersytetu Gdańskiego), które wyróżniają się nie tylko od strony projektu, ale także wykonane są z wielką dbałością o formę (np. specjalnie dobierany papier). Wciąż poszukuje nowych form ekspresji.


Grażyna Drejska
Najbardziej doświadczona artystka w zespole. Przez całą karierę zawodową związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, brała udział w największych przedstawieniach tej sceny („Kolęda nocka” - Anioł, „Jesus Christ Superstar” - Maria Magdalena, obecnie m.in. „Chicago” i „Siostrunie”). Posiada niezwykły, 3-oktawowy głos, który wykorzystuje nie tylko w repertuarze teatralnym, ale także w różnych projektach muzycznych - od rocka poprzez muzykę popularną do klasyki.


Edyta Janusz-Ehrlich
Urodziła się w Gliwicach, w Krośnie uczyła się fotografii, w Białymstoku studiowała na Akademii Teatralnej na wydziale lalkarskim. Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku, tu też obroniła swoje dwa dyplomy aktorskie. Śpiewem zainteresowała się poważnie podczas studiów, co zaowocowało występem na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Robert Adamski
Człowiek, który z własnego wyboru zazwyczaj stoi w cieniu, choć współpracował z najprzedniejszymi polskimi artystami (ostatnio na scenie i w studiu z Michałem Milowiczem oraz w smooth-jazzowym „Piano 21”). Podobno krąży o nim opinia, że „na basie gra tak równo, że można według niego zegarki nastawiać”. Niewiele w tym przesady, bo traktuje on bardzo rzetelnie swoją muzyczną pasję. Doskonale sprawdza się także w roli realizatora dźwięku – jest m.in. „nadwornym” dźwiękowcem Roberta Janowskiego...


Tomek Paszko
Jest jak gąbka; pochłania wszelkie nowinki dotyczące techniki gry (nie tylko na perkusji – zaczynał jako gitarzysta), instrumentów, efektów itp. Na co dzień współpracuje z zespołem Succumb(www.succumb.pl), z którym został zaproszony przez Piotra Kaczkowskiego (legendarnego prezentera radiowej Trójki) do udziału w składance Minimax.pl 4. Pacho podobno ma korzenie bułgarskie ;-), co z uwagi na bałkańską tradycję dobrze mu wróży jako perkusiście.


Paweł Szewczyk
Absolwent Akademii Muzycznej w klasie perkusji, obecnie gra głównie na urządzeniu będącym skrzyżowaniem wibrafonu i klawiatury komputerowej ;-), co pozwala mu wydobywać dźwięki z rozmaitych instrumentów elektronicznych. Nadal podtrzymuje kontakt z muzyką klasyczną, ale coraz częściej można go zobaczyć w projektach bliższych kulturze masowej, m.in. występuje w zespole ekscentrycznego Amerykanina Glenna Meyera – the Glennskiis.


JANUSZ MACKIEWICZ Trio w programie Frogz Willage
Janusz Macek Mackiwicz– kontrabasista, gitarzysta basowy. Podobnie do wielu trójmiejskich muzyków edukację jazzmana rozpoczynał w prowadzonym przez Jerzego Partykę BIG-BANDZIE GDAŃSK, doskonaląc następnie swój warsztat w znanej w latach 80. w młodej gdańskiej formacji – NEW CAST. Od wielu lat popularny „MACEK” wspiera swoją świetną grą niezliczoną ilość zespołów i solistów, z takimi tuzami polskiego jazzu jak : LESZEK MOŻDŻER, MACIEJ SIKAŁA, JAN „PTASZYN” WRÓBLEWSKI, ZBYSZEK NAMYSŁOWSKI, JERZY „DUDUŚ” MATUSZKIEWICZ, JANUSZ MUNIAK, EMIL KOWALSKI i wielu innych.


Marcin Sebastian Krzyżanowski (solowy recital akordeonowy)
Absolwent Akademii Muzycznej in. Fryderyka Chopina w Warszawie, Royal Academy of Music w Londynie i Conservatoire National de Rennes.
Jak sam podkreśla jest muzykiem a nie akordeonistą. Na akordeonie gra od 6 roku życia i od samego początku był to wybór świadomy. Mnogość środków wyrazu, możliwość wykonywania szerokiego wachlarza repertuaru (od baroku po muzykę współczesną) sprawiają, że instrument ten jest fantastycznym nośnikiem emocji między wykonawcą a publicznością; Marcin Sebastian Krzyżanowski potrafi to doskonale wykorzystać.
Zdobył ponad 40 nagród na konkursach zagranicznych, m.in. w Klingethall (1997- II nagroda, 2003 – II nagroda), Czechowice – Dziedzice( 2002 – II nagroda, 2004 – I nagroda), Przemyśl (2001 – I nagroda, 2003 – I nagroda), Esztergorn( 2003 – II nagroda), Bennevento (2004 – III nagroda) oraz krajowych m.in. w Chełmie (2004 - I nagroda), Giżycku ( 2004 – I nagroda, 2007 nagroda specjalna).
Był również stypendystą MINISTRA KULTURY I SZTUKI, Urzędu Miasta Gdańska, Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci, Royal Academy of Music w Londynie oraz Rządu Francji.
Brał udział w wielu warsztatach muzycznych gdzie pracował pod okiem najlepszych akordeonistów świata.
Koncertował w kraju i zagranicą (m.in. Niemcy, Włochy, Anglia, Monaco, Francja, Ukraina, Rosja).
Występował z Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Piemontu, Orkiestrą Miasta Catania, CityDanse Ensemble.
Brał udział w wielu festiwalach muzycznych m. in. Festiwal Muzyki Współczesnej – Gdańsk, XXI Międzynarodowy Festiwal Jeunesses Musicales – Kielce, MusiCastella – Sycylia,
II Festival Internazionale –Florencja, Festiwal Tanga - Kraków
Od 2000 roku gra na instrumencie marki PIGINI ufundowanym przez agencję artystyczną SYRINX-KOTLIŃSKI który to instrument niebywale przyczynił się do rozwoju muzyka. W 2003 nagrał swą pierwszą solową płytę z repertuarem klasycznym.
Od 2006 roku występuje w zespole „Los Perros del TANGO”.