stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

XX-lecie Grupy MoCarta

muzyka poważna

termin
paź 21
sobota Godz. 20:15
miejsce Scena Teatralna NOT
adres Gdańsk, Rajska 6
organizator Impresariat 34art
bilety
85-115 zł
Patronat

Grupa MoCarta wystąpi w Gdańsku z programem jubileuszowym pod tytułem "Dzieła wybrane". Muzyczną wiązankę, na którą składa się repertuar z dwudziestu lat, jak zawsze dopełnią anegdoty i żarty.21 marca 2015 roku Grupa MoCarta obchodziła dwudzieste urodziny. Z tej okazji w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się uroczysty koncert jubileuszowy kwartetu i jego Przyjaciół. Mimo że ani Prezydent, ani Minister Kultury nie przyznali członkom Grupy MoCarta okolicznościowych odznaczeń, wydarzenie to odbiło się szerokim echem i wzbudziło życzliwe zainteresowanie publiczności w całej Polsce.

W czasie koncertu w Gdańsku artyści zaprezentują nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Jak zawsze muzyczne wiązanki będą okraszone anegdotami z artystycznego życia członków Grupcy MoCarta. Zapowiada się wieczór pełen muzycznych wrażeń, pełen lekkości i dobrego humoru.

Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki swój wirtualny udział potwierdzili: Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus oraz GrupoMoCarciątka.

Jak podaje Dom Aukcyjny Sotheby's, największą wartość mają dziś skrzypce wybudowane w XVIII wieku przez Antonio Stradivariego. Wiele lat nabierały szlachetnego brzmienia. Upływ czasu sprawił, że dziś są doskonałe.

Czy muzycy Grupy MoCarta, podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się coraz lepsi?

Proponujemy to sprawdzić. Pełny opis imprezy