stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Tradycyjnie w listopadzie odbędzie się szczególny, już 21. Komeda Jazz Festival (www.komedajazz.com). Krzysztof Komeda, "Chopin Jazzu" pełni rolę patrona, Jego muzyka jest kanwą festiwalu. Przez te 20 lat na nowo starałem się definiować i adaptować do zmieniającej się bardzo szybko rzeczywistości muzykę Krzysztofa Komedy. Myślę, że muzyka Komedy jest ciągle, poprzez swoje piękno i urok, niezwykle atrakcyjna dla słuchaczy. Przez te lata doczekała się wielu zaskakujących interpretacji, aranżacji, przekomponowań, stała się twórczym tworzywem dla wielu wybitnych artystów.

lis 23

sobota, g. 20:00

bilety 85 - 165 zł
sty 16

czwartek, g. 19:00

bilety 128 - 170 zł
Kup bilet
Gwiazdą 21. festiwalu niewątpliwie będzie jedyna w swoim rodzaju wokalistka, dysponująca fenomenalną techniką wokalną, gwiazda światowego formatu - Urszula Dudziak z zespołem Superband. Urszula Dudziak współpracowała z Bobby'm McFerrinem, Herbie'm Hancockiem, Wyntonem i Branfordem Marsalisami, Gilem Evansem i Stingiem. Piosenka w interpretacji Urszuli skomponowana przez Michała Urbaniaka "Papaya" stała się hitem Azji i Ameryki Południowej.

jazz - koncerty w Trójmieście


Na jedyny koncert w Polsce przylatuje amerykański zespół Yellowjackets (Russell Ferrante, Bob Mintzer, Dane Alderson, William Kennedy). Yellowjackets tworzą genialni muzycy, wirtuozi i showmani, proponujący energetyczną muzykę inspirowaną fusion, bluesem, R&B, jazz-rockiem.

W propozycjach XXI KJF również koncert znakomitej wokalistki, "polskiej Whitney Houston", o "czarnej", niesamowitej barwie głosu - Ewy Urygi z amerykańskim zespołem "New York Jazz Collective", ponadto Christpher Dell & Oleś Brothers zaproponują własne, oryginalne odczytanie muzyki patrona festiwalu "Komeda Ahead". Bardzo interesująco zapowiada się koncert bluesowy młodych artystów "Drunk Lamb", z charyzmatycznym wokalistą. Kwartet prezentuje energetyczny blues z elementami rocka.

Polecam także imprezy towarzyszące XXI KJF jak: wystawa plakatów "21 lat Komeda Jazz Festival", projekcja filmu - dramatu muzycznego z 2014 roku "Whiplash", czy codzienne, nocne jam session w Annie De Croy.

Ważnym elementem KJF w tym roku jest IX Konkurs Kompozytorski im. K. Komedy promujący młodych kompozytorów. Laureaci konkursu to mieszkańcy m. in. Polski, USA, Brazylii, Japonii.

Osobiście zapraszam Państwa na premierowe wykonanie nowej muzyki, którą latem z ogromnym sukcesem prezentowałem we Włoszech na Ancona Summer Jazz Festival. Będzie to kilkunastosobowy band "Leszek Kułakowski Jazz Orchestra" z special guest - Krystyną Prońko. Program festiwalu - różnorodny, interesujący, pełen koncertów gwiazd. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w święcie jazzu i muzyki Krzysztofa Komedy. Przed nami wiele ekscytujących koncertów. Zatem do zobaczenia!

Dyrektor artystyczny Komeda Jazz Festival
prof. Leszek Kułakowski


Legendarny amerykański zespół fusion - jazzowy, dający energetyczne, niesamowite koncerty. W zespole fenomenalni muzycy, z których większość obok gry w Yellowjackets, zrobiło również kariery solowe. W składzie YELLOWJACKETS absolutnie genialny saksofonista - Bob Mintzer, kultowy pianista Russell Ferrante i "atomowa" sekcja rytmiczna. Wydarzenie wyjątkowe i jednorazowe w Polsce. Zapraszamy!!!!!!!!!!!!!!!

Russell Ferrante - piano
Bob Mintzer - saksofon
Dane Alderson- bas
William Kennedy - perkusja

Grająca przez ponad trzydzieści lat formacja wydała 16 albumów, na których było słychać to samo popjazzowe brzmienie i dźwięki fusion. Znani są również jako znakomita grupa koncertowa. 

W czasie całej swojej kariery zespół był 11 razy nominowany do nagrody Grammy, a dwa razy otrzymał tę statuetkę. Sama nazwa grupy miała kojarzyć się z czymś witalnym, żywiołowym. Muzyka The Yellowjackets, wywodząca się z tradycji fusion, od początku łączyła w sobie wiele różnych stylistycznie elementów (z silnym naciskiem na R&B), dla których wspólnym mianownikiem za każdym razem okazywał się pogodny nastrój oraz lekkość kompozycji. I być może w tym należy upatrywać największej zasługi zespołu, że będąc kontynuatorem nurtu jazz-rock, potrafił przekonać do siebie odbiorców nową propozycją: łączenia dobrego jazzu z elementami muzyki popularnej lat 80-tych. Grupa szybko zyskała uznanie w oczach krytyków, o czym świadczy fakt, że już drugi album zespołu (Mirage A Trois) nominowany był do nagrody Grammy. Jednak dorobek istniejącego do dziś zespołu, z którym współpracowała niezliczona liczba muzyków, to nie tylko liczne nominacje i dwukrotnie zdobyte Grammy, lecz przede wszystkim uznanie milionów fanów.