stat

XXVIII Festiwal Jazzowy "Jazz w Lesie"

W dniach 26-26 lipca w Leśnym Dworze Sulęczyno odbędzie się XXVIII Festiwal Jazzowy "Jazz w Lesie".

Po kilku latach lekkiego zamknięcia się na gwiazdy z zagranicy, spowodowanego wiadomo czym, w tym roku ruszamy pełną parą. Wraca po raz kolejny znakomite słowackie AMC TRIO z towarzyszeniem tym razem wokalisty Viliama Csontosa. Zaraz potem również doskonale znany sulęczyńskiej publiczności, Leszek Kułakowski celebrujący w międzynarodowym składzie, 30 lecie istnienia swojego Kwintetu dzięki któremu szturmem zdobył sceny jazzowe nie tylko w Polsce. Piątkowy wieczór zakończy legenda perkusji, Zbyszek Lewandowski. Artysta ten od wielu lat wprowadza w arkany sztuki jazzowej Młode Wilki. Tym razem zagrają premierowy materiał z płyty o tytule, nomen omen, A new Opening.

jazz - koncerty w Trójmieście


Sobotni koncert rozpocznie pochodzący z Polski a mieszkający w Holandii Wojtek Justyna TreeOh! Taki tytuł nosi jego dynamiczna i wszechstronna płyta. Sporo nowych rytmów i brzmień które zachwycą publiczność.

Piotrek Wyleżoł i jego koledzy sięgną pewnie bardziej w mroczne rejony awangardy jazzowej, nie zbaczając jednak z głównego nurtu. Muzyka wyrafinowana, zagrana przez wirtuozów.

Na zakończenie wieczoru, wielkie gwiazdy The Manhattan Transfer, Janis Siegel i Yaron Gershovsky. Odkąd zespół ten zakończył działalność w zeszłym roku po ponad 50ciu latach artyści ci postanowili powrócić do Europy zagrać w towarzystwie dawno nie widzianego w Sulęczynie Darka Oleszkiewicza oraz Adama Czerwińskiego i Marcina Wądołowskiego. Głównym punktem programu będzie materiał z najnowszej płyty duetu: The Colors of my Life A Cy Coleman Songbook. Wiem też z pewnego źródła iż wielbiciele największych przebojów The Manhattan Transfer nie będą zawiedzeni!

Na sam koniec należy wspomnieć, że niedawno straciliśmy kolejnego wybitego artystę, od zawsze związanego z Jazzem w Lesie. Grał tu wielokrotnie w tym również na pierwszej edycji festiwalu w roku 1996. Myślę że jego duch unosił się będzie między nami a i jego, bądź jemu poświęcone utwory zabrzmią w te dwa letnie wieczory.
lip 19

piątek, g. 17:00

Gdynia,
bilety 139 - 239 zł
Kup bilet
paź 12

sobota, g. 18:00

bilety 136,50 zł
Kup bilet