Z nurtem Wisly. Spektakl Teatru Vaśka dla dzieci w wieku 4-14 lat. Szkoła Podstawowa nr 88 Gdańsk - Świbno Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Z nurtem Wisly. Spektakl Teatru Vaśka dla dzieci w wieku 4-14 lat.

Wyspa Skarbów zaprasza 24 lipca na spektakl Teatru Vaśka dla dzieci w wieku 4-14 lat.

Miejsce: Parking Szkoły Podstawowej nr 88 im. Daniela Gabriela Fahrenheita w Gdańsku
ul. Boguckiego 44

Spektakl dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy Wyspy Sobieszewskiej. Spektakl. Zabawa teatralna. Współgranie z widzami. Forma tak wewnętrznie zróżnicowana, że trudno ją jednoznacznie określić. Ale właśnie dzięki temu bardzo dynamiczna, niepozostawiająca dzieciom ani chwili na rozproszenie uwagi.

W proponowanym przez Teatr VAŚKA przedstawieniu aktorzy grają na żywym planie, animują różnego typu lalki, bawią się z widzami, wprowadzają ich w akcję sceniczną. A akcja ta związana jest bezpośrednio z tytułem. Z tym jednak, że podkreśla raczej owo "swoje": rodzime - regionalne i ogólnopolskie. Wraz z bohaterem prowadzącym, Flisakiem, dzieci płyną z biegiem Wisły do Bałtyku, mijając po drodze Podhale, Kraków, Warszawę. Na dłużej zatrzymują się na pograniczu Kujaw i Pomorza, czyli regionów nam najbliższych, naszych "małych ojczyzn". I tutaj towarzyszą lirycznej przygodzie, która kończy się weselem Kujawianki i Pomorzanina. Dzieci są oczywiście najważniejszymi weselnymi gośćmi.
   
W spektaklu Z nurtem Wisły wykorzystanych zostało wiele pomysłów plastycznych, często zaskakujących. Atutem tego przedstawienia jest też muzyka - i całkiem współczesna, i sięgająca do tradycji ludowej. Lecz najważniejsze jest chyba to, że dzieci bawią się z aktorami, śpiewając, tańcząc, tworząc oprawę dźwiękową i scenograficzną. "Z nurtem Wisły" to świetna zabawa, ale i zachęta, by docenić urodę i obyczaje naszej rodzinnej ziemi.

Teatr VAŚKA nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach, lub w salach i swymi lalkami przedstawiali postaci, zdarzenia, prawdziwe historie.

Teatr VAŚKA to niewyczerpane źródło radości i pierwszych przeżyć teatralnych dla każdego dziecka. Przez dwadzieścia pięć lat istnienia daliśmy kilka tysięcy  przedstawień. Za każdym razem doświadczając akceptacji i uznania ze strony niełatwej, najmłodszej publiczności.
Jesteśmy niczym dawni wędrowni lalkarze, przemierzający kraj od podwórka do podwórka i niosący rozrywkę wszędzie tam gdzie Teatru nie ma. Współpracujemy na co dzień z przedszkolami, szkołami, każdego rodzaju instytucjami kultury, bibliotekami, gminnymi i osiedlowymi domami kultury, czy prywatnymi przedsiębiorstwami.  Teatr dla dzieci VASKA Toruń to oryginalny pomysł na rozrywkę. Nie musimy mieć specjalnej sceny, świateł, czy dużej publiczności. Wystąpimy tam, gdzie nas zaprosicie. Dla nas liczy się każde uśmiechnięte dziecko.

PATRONAT MEDIALNY
Gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

WIĘCEJ:
http://teatrvaska.com.pl/

ZAPRASZAMY!
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Dom Kultury / Galeria / Muzeum
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl