stat
Impreza już się odbyła

Polskie morze płynie z wiatrem dobrej zabawy! W Gdańsku, Rowach i Ustce, kolejno w dniach 5, 6 i 7 lipca, w godzinach od 10:00 do 15:00, odbędzie się seria wydarzeń Z wiatrem pozytywnej energii, organizowanych w ramach kampanii Płyniemy z wiatrem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Obejmuje edukacyjne zabawy dla dzieci, łamigłówki, quizy oraz rodzinną atmosferę.

gru 31-1.01

wtorek - środa, g. 18:00

bilety 500 zł
ulgowy 200 zł
Wydarzenie Z wiatrem pozytywnej energii to doskonała okazja, aby przyjemnie spędzić wolny czas w rodzinnej atmosferze i zwiększyć swoją wiedzę, niezależnie od wieku, na temat odnawialnych źródeł energii, w tym energii pochodzącej z wiatru, oraz zainteresować się proekologicznymi nawykami. Polskie morze posiada duży potencjał na rozwinięcie sektora morskiej energetyki wiatrowej, dlatego to tak ważne, aby zarówno mieszkańcy okolic, jak i turyści, byli świadomi możliwości, jakie przed nimi stoją.

Przedsięwzięcie dowodzi, że zdobywanie wiedzy o ekologicznych źródłach energii może przebiegać w pozytywnej atmosferze. W przypadku Gdańska, wydarzenie będzie się odbywać na plaży Brzeźno przy molo, w Rowach w Parku Kultury i Wypoczynku obok muszli koncertowej, a w Ustce na Promenadzie Nadmorskiej przy wejściu na plażę nr 7. Na najmłodszych będą czekały zabawy, które m.in. pomogą kształtować ekologiczne nawyki. W cyklu wydarzeń nie zabraknie też łamigłówek i quizów. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają atrakcyjne gadżety!

Działania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Płyniemy z wiatrem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odnawialne źródła energii są szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo energetyczne, koszty energii, szanse na rozwój lokalnej gospodarki czy stan powietrza, którym codziennie oddychamy. Dlatego tak ważne jest edukowanie w zakresie energetyki wiatrowej i całego sektora OZE. Kampania Płyniemy z wiatrem to odpowiedź na te potrzeby, pokazująca, że farmy wiatrowe to korzyści dla środowiska, gospodarki, energetyki i lokalnych społeczności.