stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rybołówstwo to ważny element kultury naszego regionu. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jakimi metodami łowiono ryby wiele lat temu. Zainspirowani muzealnymi eksponatami wykonamy ławicę filcowych rybek oraz wędki, czyli własną interpretację zabawki "Łowienie rybek".

5 czerwca - 7 grudnia 2024, g. 11:15 - 12:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 0-12 zł
Warsztaty z elementami plastyki sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzone będą w technice plastyki sensorycznej - łącząc działania artystyczne z pobudzaniem zmysłów dotyku, wzroku i słuchu.

"Zabawa w łowienie rybek" zajęcia z elementami plastyki sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym w cyklu "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu".

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- kiedy: 12.09.2024 (czwartek), godz. 17:00-18.00
- Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki), ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa
- koszt: 15 zł/dziecko
- obowiązują zapisy: mailowe etnograf@mng.gda.pl lub pod nr. 58 552 41 39
- prowadzenie: Dorota Dombrowska-Wyżga - pedagożka, muzealniczka, producentka i koordynatorka projektów edukacyjnych, terapeutka SI

Dorota Dombrowska-Wyżga - pedagożka, muzealniczka, producentka i koordynatorka projektów edukacyjnych, terapeutka SI. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz podyplomowe - grafika komputerowa. Odbyła III-stopniowy kurs Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej. Animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współautorka i koordynatorka projektu "Wyczółkobus" uhonorowanego wyróżnieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sybilla w kategorii Edukacja, oraz projektu "Otwarte Dzielnice" uhonorowanego nagrodą główną - Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla w kategorii Edukacja.

Autorka projektu MORZE, który w 2017 roku otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu "Edukacja kulturalna". Współpracowała m.in. z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Centrum Designu w Gdyni, Gdańską Galerią Miejską, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Narodowym w Gdańsku. Od 5 lat tworzy "Pracownię wy.twórczą", prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i ekologii oraz zajęcia sensoryczne dla dzieci. Obecnie pracuje na stanowisku Adiunktki w Muzeum Miasta Gdyni.

Cykl wydarzeń "Etnokulturalni. Warsztaty dla dobrostanu" to multidyscyplinarne zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci, rodzin oraz dorosłych. Uważne i czułe obcowanie z naturą, wrażliwe praktykowanie sztuki i aktywne wspólne działanie pozwolą poczuć się dobrze, zapomnieć na chwilę o codziennych niepokojach i doświadczyć własnej sprawczości. Uczestników zaprosimy zarówno do "przestrzeni kultury" - wnętrza Spichlerza Opackiego, jak i "przestrzeni natury" - muzealnego ogrodu i otaczającego Oddział Etnografii MNG parku Oliwskiego. W cyklu warsztaty m.in.: ogrodnicze, muzyczne, międzykulturowe i rękodzielnicze inspirowane tradycją.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: "Realizacja działań edukacyjnych i promocyjnych dla publiczności Muzeum Narodowego w Gdańsku"