stat
Impreza już się odbyła
lut 1

sobota, g. 15:15 - 16:30

Gdynia,
bilety 15 zł
lut 17

poniedziałek, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
W najbliższą niedzielę dzieci poznają niektóre środki sceniczne wykorzystywane w spektaklach teatralnych. Dzięki ćwiczeniom i zabawom dramowym lepiej rozwiną świadomość ciała i przestrzeni. Zajęcia poprowadzą absolwentki UG od kilku lat współpracujące z teatrem Wybrzeżak.

Celem niedzielnej zabawy będą podstawowe środki sceniczne, takie jak ruch, słowo, pantomima, czy odgrywanie roli składające się na przedstawienie. Dzieci poprzez ćwiczenia nauczą się lepiej operować swoim ciałem, mimiką i słowem. Oswoją się z tremą i nabiorą odwagi w komunikowaniu się z innymi. Lepiej rozwiną świadomość zmysłową. Pamiętajmy, że najlepsza forma nauki, to ta przez zabawę. Zapraszamy.

Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.


Rezerwacja i informacje:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470



CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.