ZABILI MI ŻÓŁWIAPoczątki zespołu "Zabili Mi Żółwia" sięgają roku 1996, kiedy to grupa kolegów z Mazańcowickiej podstawówki, nie mających żadnego pojęcia o muzyce postanowiła w ramach wolnego czasu założyć zespół. Dzięki pomocy szkoły podstawowej, która udostępniła pomieszczenie grupa mogła w spokoju stawiać pierwsze muzyczne kroki. Po miesiącach prób I ćwiczeń w roku 1997 zespół pod tymczasową nazwą ?Zabili mi żółwia? wykonał swój pierwszy koncert dla publiczności i właśnie jako rok 1997 przyjmuje się datę powstania zespołu, a tymczasowa nazwa zostaje na stałe. Do roku 2000 miały miejsce przegrupowania w składzie - do trzonu Dominik i Przemek, dochodzili kolejno Michał, Kuba i Wojtek - oczywiście także mieszkańcy Mazańcowic i koledzy z podstawówki. Koncerty odbywały się jedynie w najbliższych okolicach Bielska-Białej i były dosyć sporadyczne.
W 2001 "półprofesjonalnie" nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie "Akt I", które rozpowszechnione w internecie wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy. Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim studiu Art zostały nagrane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów.
Rok 2006 przyniósł nagranie debiutanckiej płyty "Uczucia w promocji" we wrocławskim studiu Tower oraz udział w trasie "Punky Reggae Live" wraz z Farben Lehre, Akurat i Całą Górą Barwinków. W tym momencie zespół nieustannie koncertuje, podróżując po najdalszych zakątkach kraju. Na wiosnę 2007 ponownie bierze udział w trasie "Punky Reggae Live", gdzie prócz Farben Lehre występuje obok Końca Świata. Na początku roku został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do utworu Wiosna. Na jesień 2007 wraz z zespołem Leniwiec wyruszył w trasę o nazwie "Najwolniejsza Trasa Świata". Na jesień 2008 roku zespół planuje wydać nową płytę pod tytułem GOEMBE.
Zabili Mi Żółwia gra muzykę dość zróżnicowaną. Początkowo fundamentem utworów był punk/ska ale z czasem coraz częściej zdarzały się wycieczki w bardziej rockowe klimaty. Zespół stawia przede wszystkim na dobrą zabawę słuchaczy, stawiając główny nacisk na rytm oraz melodię. W tekstach możemy znaleźć zarazem wesołe proste historie jak i tematy poruszające bliskie każdemu problemy.
KONIEC ŚWIATAZespół Koniec Świata powstał w styczniu 2000 roku w Katowicach. Grupa powstała z inicjatywy Jacka Stęszewskiego (śpiew, gitara). Po siedmiu miesiącach wspólnego grania, Koniec Świata nagrał swój pierwszy album pt. "Korzenie" w studio "Clash" we Wrocławiu, który następnie został wydany przez wydawnictwo "Zima". To przyczyniło się do tego, że Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Koniec Świata zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentowali min. w Niemczech, Czechach, czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez europejską publiczność.
30 maja 2005 roku Koniec Świata wydał kolejną trzecią już płytę pt. "Kino Mockba". Tym razem produkcją i dystrybucją zajęła się już duża firma Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing z Wrocławia. Album okazał się merytorycznie najciekawszym i najlepiej przyjętym przez publiczność oraz krytyków muzycznych wydawnictwem w dotychczasowej, krótkiej historii zespołu. Przed Końcem Świata otworzyły się dotychczas niedostępne "bramy". Singlowy utwór : "Granat w plecaku" został nominowany do nagrody przyznawanej przez radio Bis "Bisery 2005", w kategorii najciekawszy tekst. Równolegle z wydaniem płyty grupa nakręciła swój pierwszy videoklip do utworu "Atomowe czarne chmury", który można obejrzeć w kilku stacjach telewizyjnych min. Na antenie 4funTV czy Polsat2. W roku 2006 Koniec Świata pojawił się na "Trasie 2006" zespołów Happysad i Hurt, po raz kolejny udanie zaprezentował się przed publicznością Przystanku Woodstock w Kostrzynie, zagrał na festiwalach Nie zabijaj oraz w Jarocinie, jak również wystąpił gościnnie na 20-leciu Farben Lehre w Płocku i XIX urodzinach zespołu Pidżama Porno Na początku 2007 roku Koniec Świata zagrał jedną z największych tras koncertowych w Polsce z cyklu Punky Reggae Live 2007, jako jeden z trzech głównych zespołów obok Farben Lehre i Zabili mi Żółwia. Trasa obejmowała 28 koncertów w całej Polsce i cieszyła się wielkim zainteresowaniem co potwierdzały wysokie frekwencje oraz wyprzedane bilety na długo przed koncertem.
Wrzesień 2007 roku przyniósł czwarte wydawnictwo Końca Świata - zawierający 12 kompozycji album "Burgerbar" oraz klip promujący płytę do utworu "Wystarczy, że serce mi bije". Płyta osiągnęła najlepszą sprzedaż z dotychczasowych wydawnictw i zajęła 5 miejsce w plebiscycie Antyradia na najlepszą płytę 2007 roku. W ramach promocji płyty zespół ruszył w ogólnopolską trasę koncertową BURGERBAR TOUR, w międzyczasie występując z zespołem Akurat na Mini Tour 2007 grając w większości miast w całym kraju. Początek 2008 roku przynosi kolejne sukcesy zespołu. Koniec Świata zostaje zaproszony przez Jurka Owsiaka na główny koncert WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury. Zespół wystąpił jako jedna z głównych gwiazd koncertu transmitowanego przez TVP2.