Zacznijmy jeszcze raz

miejsce Gdyńskie Centrum Filmowe
adres Gdynia, pl. Grunwaldzki 2
kasy 58 712-46-14
data premiery 14 lipca 2017
najbliższy spektakl

26 maja 2019 - godz. 17:00

(cena: norm. 50 zł , ulg. 45 zł )

czas trwania: 1 godz. 15 min. (bez przerw)
Patronat

Terminy spektakli

26 maja 2019 (niedziela),
godz. 17:00
Gdyńskie Centrum Filmowe norm. 50 zł
ulg. 45 zł
Kup bilet
15 czerwca 2019 (sobota),
godz. 17:00, 19:30
Gdyńskie Centrum Filmowe norm. 50 zł
ulg. 45 zł
Kup bilet
16 czerwca 2019 (niedziela),
godz. 16:00
Gdyńskie Centrum Filmowe norm. 50 zł
ulg. 45 zł
Kup bilet
26 lipca 2019 (piątek),
godz. 17:00, 19:30
Gdyńskie Centrum Filmowe norm. 60 zł
ulg. 50 zł
Kup bilet
14 sierpnia 2019 (środa),
godz. 17:00, 19:30
Gdyńskie Centrum Filmowe norm. 60 zł
ulg. 50 zł
Kup bilet
Zacznijmy jeszcze raz
Aleksandra Wolf

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i... uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz". Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu 'Rozmowy w Tłoku' z programu "Szymon Majewski Show") dla dwojga aktorów - Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

"Zacznijmy jeszcze raz" nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas... bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha... z wzajemnością.

Ona - terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On - pacjent rujnujący związek małżeński. Ona - opanowana, kompetentna i przewidywalna. On - nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów... przyjdzie im naprawić.

Pamiętajcie - to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach... i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu... dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę - MIŁOŚĆ.

Reżyseria: Tomasz Sapryk
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Joanna Małecka-Nowosielska

Wystąpią:
Aldona Jankowska, Tomasz Sapryk

Nagroda Publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii 2018.

---

Aldona Jankowska - aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie, znana z parodii m.in. D. Hojarskiej czy H. Gronkiewicz Waltz, roli Bożenki-Kotenieńku w serialu "Julia", matki z filmu "Last Minute" P. Vegi. Jej mistrzynią jest Hanka Bielicka.

Tomasz Sapryk - grający na scenach teatrów stołecznych: Narodowego, Syrena, Capitol. Gwiazda seriali "Ranczo" i "Ucho Prezesa". Znany z filmów M. Koterskiego, W. Smarzowskiego. Sam szczególnie ceni sobie rolę w filmie "Sztuczki" A. Jakimowskiego.