Rozmowy o książce Generation P. Wiktora Pielewina w ramach projektu "Zaczytani na żywo" w poniedziałek 11 maja, o godz. 17.00. Na grupowe czytanie i omawianie tekstu zapraszamy do Biblioteki Sopockiej, filia nr 5.
Zaczytajmy się, czyli grupowe czytanie fragmentów tekstów literackich na głos oraz wspólne omawianie ich z zaproszonym gościem. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie powieści Generation P. Wiktora Pielewina, która pokazuje wielowymiarowość konsumpcyjnego stylu życia oraz zmusza do refleksji nad naszą aktualną kondycją.
Pytanie, jak bardzo poddajemy się sile wszechobecnej reklamy powraca na każdej stronie powieści. Podczas spotkania przeczytamy fragment tekstu, aby móc skupić się na roli mediów oraz ich wpływu na nasze codzienne wybory.
I rzeczywiście wszystko opiera się na pieniądzu - albowiem pieniądz dawno oparł się na sobie samym, a cała reszta jest zabroniona.(...)
Odpowiedź na pytanie "czym jestem"? może brzmieć tylko tak: "Jestem tym, który jeździ takim to a takim samochodem, mieszka w takim to a takim domu, nosi taką to a taką odzież.
Fragmenty książki Generation P. Wiktora Pielewina, Wyd. W.A.B.
Spotkanie Zaczytajmy się poświęcone książce Wiktora Pielewina, Generation P. odbędzie się w poniedziałek 11 maja o godz. 16.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. Moderatorem spotkania będzie Błażej Czuba. Wstęp wolny.
Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie. Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii. Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji. Kolejne spotkania Zaczytajmy się! odbędą się 8 czerwca, 12 października, 9 listopada, 7 grudnia. Pierwsze spotkanie miało miejsce 13 kwietnia.
Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu "Zaczytani na żywo" wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.
Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.