Żądamy pomocy dla uchodźców Wieża Więzienna i Katownia Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Żądamy pomocy dla uchodźców Opinie (9)

Znów spotykamy się, żeby solidarnie z osobami uchodźczymi stanąć i zagrać.
Nie możemy dłużej patrzeć na dramat rozgrywający się na granicy. Na naszych oczach osoby uchodźcze umierają z wyziębienia, chorób i głodu w polskich lasach. Uciekały przed przemocą w swoim kraju, a teraz przepychane są przez funkcjonariuszy z jednej strony granicy na drugą. Nie mają schronienia, jedzenia i opieki medycznej. Tracą nadzieję.

Na granicy umierają LUDZIE. Protestujemy przeciwko wszelkim działaniom władz, które do tego dopuszczają. Protestujemy przeciwko milczącemu przyzwoleniu na tę śmierć i cierpienie.
Żądamy zakończenia stanu wyjątkowego i dopuszczenia medyków, prawników oraz organizacji pozarządowych do pomocy osobom na granicy. Domagamy się udzielenia azylu ludziom, którzy o to proszą. Żądamy przestrzegania Konwencji Genewskiej i Konwencji Praw Dziecka. Żądamy podjęcia natychmiastowych działań przez polski rząd.

Żaden człowiek nie jest nielegalny!

Organizator: Rytmy Oporu Trójmiasto
Miejsce: pod Katownią/pod Złotą Bramą
Czas: 13.10 (czw), godz. 18.00

Demonstracja ma charakter oddolny, pozapartyjny. Prosimy wszystkie osoby, które chcą z nami wyrazić swoją solidarność z osobami uchodźczymi o nieprzynoszenie flag, transparentów i przypinek, które promują organizacje, firmy, partie polityczne. Miejmy ze sobą tylko hasła prouchodźcze. Demonstracja NO LOGO - naszym jedynym celem jest uratowanie życia osób na granicy.