Zalewski Śpiewa Niemena Opera Leśna Sopot Kup Bilet !
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Zalewski Śpiewa Niemena

pop poezja śpiewana

termin
lip 19
czwartek Godz. 20:00 - 22:00
miejsce Opera Leśna
adres Sopot, Stanisława Moniuszki 12
organizator BART
bilety
Patronat
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Krzysztof Zalewski w towarzystwie Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów, w wyjątkowym projekcie muzycznym ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA, wystąpi 19 lipca w Operze Leśnej.

Chris Botti

cze 1

sobota, g. 20:00

Sopot,


Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce. Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Ma na swoim koncie dwie znakomite płyty solowe, ale też kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte u boku innych muzyków.

W roku 2017 Krzysztof Zalewski sięgnął do repertuaru ikony polskiej muzyki rozrywkowej, Czesława Niemena. Projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego ogromnym sukcesem. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Za album "Złoto" Zalewski otrzymał trzy nominacje do Fryderyka 2017 a sama płyta szybko pokryła się złotem. Teledysk do piosenki "Miłość Miłość", pochodzącej z płyty, stał się przebojem z ogromną ilością odsłon (obecnie ok. 7mln). Kolejny singiel "Polsko" przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów - raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Zalewski w towarzystwie sióstr Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena takie jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte "Doloniedola" czy "Pielgrzym".

Skład zespołu:
Krzysztof Zalewski - wokal, gitara
Natalia i Paulina Przybysz - chórek
Jurek Zagórski - gitara
Tomasz Duda - saksofon, flet
Jarosław Jóźwik - instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński - bas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja


Zobacz wideoZobacz wideo

Informacja o biletach

Bilety dostępne na stronie: www.trojmiastopl.interticket.pl/program/zalewski-spiewa-niemena-3715

Stacjonarnie:
- w kasie Opery Leśnej, ul. Moniuszki 12, codziennie od 10.00 do 18.00;
- w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu, codziennie od 12.00 do 18.00