Zawód Naukowiec Centrum Nauki Experyment w Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

W dniach 29-30 marca będziemy gościć naukowców z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, którzy powiedzą nam: Czy praca oceanografa ogranicza się tylko do pobytu na statku? Jakie wyzwania stoją na drodze do odpowiedzi na przeróżne problemy badawcze? Jakie dziedziny nauki musi znać oceanograf? Z jakich technik korzystają młodzi naukowcy podczas zajęć? I co na nich czeka po zakończeniu studiów.

29 marca (piątek) WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Aby zaznajomić się z pracą naukowców zapraszamy grupy szkolne na specjalne warsztaty prowadzone przez badaczy z Instytutu Oceanografii z UG. Przy okazji aktywności poznacie pracę hydrologów, geologów i mikrobiologów. Pogłębicie wiedzę związaną z biologią morza, ochroną środowiska wodnego, chemią morza i atmosfery, ale również geologią czy też fizyką.

Aby zapisać się na warsztaty* należy wysłać zgłoszenie na i.bialkowska@experyment.gdynia.pl. W zgłoszeniu należy uwzględnić liczbę zapisywanych uczestników oraz klasę.
Zapraszamy grupy szkolne liczące maksymalnie 60 osób.
Zapisy trwają do wyczerpania puli miejsc.
Warsztaty odbędą się w piątek 29 marca w czterech turach:
10.00 - 11.00
11.20 - 12.30
13.00 - 14.00
14.30 - 15.30
*Warunkiem udziału w warsztatach jest zakup biletów na wystawę Centrum Nauki Experyment dostępnych na www.bilety.experyment.gdynia.pl

30 marca (sobota) BAZAR NAUKOWY DLA RODZIN

ZAWÓD NAUKOWIEC - OCENOGRAF, czyli spotkanie z pasjonatami nauki! Podczas aktywności poznacie cały wachlarz zadań naukowców. Zobaczycie specjalny sprzęt używany przez badaczy, dzięki któremu odkrywają nieznany wodny świat obrazów i dźwięków.

Prezentacje i warsztaty prowadzone przez ekspertów z Instytutu Oceanografii UG odbędą się w godzinach 11:00-17:00.

Informacja o biletach

Wstęp w ramach biletu na wystawę dostępnych na www.bilety.experyment.gdynia.pl