Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy - ODWOŁANY Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana

Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy - ODWOŁANY Opinie (19)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, znany ze współpracy m.in. z Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland zaprasza 16 stycznia na niezwykły wieczór kolęd "Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy". Jego gośćmi będą artyści polskiej sceny.

Koncert kolędowy Gdańsku – odwołany!
W związku ze śmiercią Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska i ogłoszoną żałobą w mieście, koncert „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” zaplanowany na 16 stycznia w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku został odwołany. Każdy, kto zakupił bilet, może starać się o zwrot pieniędzy.
W przypadku zakupu biletu elektronicznego przez stronę www.prestigemjm.com, należy go przesłać na adres zwroty@imprezyprestige.com wraz z paragonem.
W przypadku gdy bilet otrzymano w formie papierowej z dostawą poprzez pocztę, należy odesłać go wraz z paragonem na adres biura: Prestige MJM, ul. Poznańska 72, 63-400 Ostrów Wielkopolski.
W przypadku gdy bilet zakupiono za pomocą platformy eBilet.pl, należy napisać na adres rezerwacje@ebilet.pl.
W przypadku biletów zakupionych w stacjonarnych punktach sprzedaży, należy się udać bezpośrednio do nich.
Prestige MJM

kolędy i pastorałki - koncerty w Trójmieście


Osiemnaście lat temu Zbigniew Preisner wydał "Moje Kolędy" - limitowaną edycję albumu z kolędami, przy realizacji której pracowały gwiazdy i duże składy instrumentalne: orkiestra Sinfonia Varsovia, Leszek Możdżer na fortepianie, Andy Pask i John Parricelli, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej. Śpiewali m.in. Elżbieta Towarnicka, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki i zespół góralski "Zakopiany". W 2015 roku kompozytor dodał do albumu siedem kolejnych, nowych kolęd. Wydawnictwu nadano tytuł. "Nowe i stare kolędy. W poszukiwaniu dróg" z tekstami Ewy Lipskiej i Jana Nowickiego. Właśnie ten repertuar zostanie zaprezentowany podczas specjalnego wieczoru kolęd w Filharmonii Bałtyckiej.

- Początek przyszłego roku zapowiada się bardzo ciekawie. I choć jesteśmy w samym środku upalnego lata, już dzisiaj chciałbym zaprosić na prestiżowe i pełne refleksji wydarzenia, w trakcie których będzie można posłuchać niezwykłych kolęd, skomponowanych przez mistrza Zbigniewa Preisnera - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje w styczniu pięć koncertów "Zbigniew Preisner i przyjaciele. Stare i nowe kolędy".

W koncercie udział wezmą: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

- Posłuchajcie naszych wigilijnych refleksji. Jeżeli się wam spodobają, przekażcie je innym... Zapraszam - mówi Zbigniew Preisner.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Zbigniew Preisner jest członkiem Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. Skomponował muzykę miedzy innymi do takich filmów jak: "Podwójne życie Weroniki", "Europa, Europa", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", trylogii "Trzy kolory", czy też telewizyjnego cyklu "Dekalog". W 1994 roku zdobył Cesara za muzykę do filmu "Trzy kolory. Czerwony". Cesara otrzymał też w 1995 roku za kompozycję do filmu Jeana Beckera "Elisa". W 1997 roku zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlińskim za "Wyspę przy ulicy Ptasiej". Trzykrotnie (1991, 1992, 1993) został uznany za Najwybitniejszego Kompozytora Muzyki Filmowej przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych w Los Angeles. Kilka razy był nominowany do Złotego Globu.

Bilety na to wydarzenie będzie można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik na terenie całego kraju.

Czytaj także