stat
Impreza już się odbyła

Zespół „Asaf” Opinie (3)

paź 6

niedziela, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 59 zł
przedsprzedaż 49 zł
paź 18

piątek, g. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Skład zespołu:

Maciej Sikała - sax
Joanna Gajda - piano
Michał Barański - bass
Piotr Jankowski - drums


Zespól powstał w lipcu 2003 roku, a w marcu 2004 wydał swoją pierwsza płytę poświęconą pamięci Andrzeja Cudzicha zmarłego w listopadzie 2003 roku. Można powiedzieć, że Asaf składa się z muzyków dwóch generacji: tej uznanej i doświadczonej oraz młodej, będącej nową nadzieją polskiego jazzu.
Muzyka, jaką wykonuje zespół, charakteryzuje się wyjątkową spójnością brzmienia i silnym przekazem łączącym w sobie intensywność J. Coltrean’a ze słowiańskim liryzmem. Płyta zespołu została bardzo wysoko oceniona przez krytyków. Pomimo krótkiego czasu istnienia grupy, znalazła się na liście płyt nominowanych do tytułu Albumu Roku 2004.

Maciej Sikała, najbardziej znany i utytułowany muzyk zespołu. Według czytelników Jazz Forum najlepszy tenorzysta jazzowy.

Joanna Gajda, absolwentka Wydziału Jazzowego akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Współpracowała z takimi muzykami, jak J. Muniak, P. Wojtasik, U. Dudziak czy zespołem Billy’ego Harper’a.

Michał Barański, to wg niektórych muzyków np. L. Możdzera muzyczne odkrycie roku 2004. mimo młodego wieku występował w takich miejscach, jak Knittig Factory w Nowym Yorku, Jazz Bakery w Los Angeles czy na Mail Jazz Festival w Colorado. Grał między innymi z takimi muzykami, jak Brad Terry, Roger Kellaway i Willam Galison.

Piotr Jankowski studiowal jazz w Hamburgu. Współpracował z takimi sławami, jak Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin czy Trio Włodka Pawlika. Zainicjował powstanie zespołu Asaf. W Polsce jest znany wśród fanów muzyki chrześcijańskiej jako współzałożyciel zespołu New Life M, który stal się prekursorem tego ruchu muzycznego w Polsce.

Informacje:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470
Rezerwacja: 058 555 33 33
Odbiór biletów do 19.40 w dniu koncertu


CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne