Zgrany duet - warsztaty typograficzne Muzeum Miasta Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zgrany duet - warsztaty typograficzne

Ilustracja książkowa niejednokrotnie pełni funkcję portalu przenoszącego czytelnika w głąb świata przedstawionego w tekście. Aby osiągnąć ten efekt, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie strony wizualnej. Jak przygotować rysunek, by dobrze współgrał z liternictwem? Jak odpowiednio dobrać krój pisma do charakteru ilustracji? Przygotowaliśmy coś specjalnego dla wszystkich miłośników ilustracji i typografiii zarówno tych, którzy zajmują się tym tematami profesjonalnie, jak i tych, którzy chcieliby spróbować w nich swoich sił. O relacji litery z obrazem opowie Eugenia Tynna.

25 czerwca - 28 sierpnia 2022

Gdańsk, ul. Łąkowa (Pas zieleni)
Na warsztatach dowiemy się, w jaki sposób ilustracje pod tekst przygotowywała tytułowa bohaterka wystawy Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskie. To nie wszystko! Zdobytą wiedzę wykorzystamy w praktyce.

Eugenia Tynna - absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie po obronie dyplomu magisterskiego w 2016 roku została asystentką w Pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki. Wykładała również w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Obecnie także jest projektantką w Traffic Design specjalizująca się w ręcznie malowanych szyldach, typografii i liternictwie.

Zapisy: www.sklep.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Eugenia Tynna