Jadwiga Możdżer i Vinsensius Adi Gunawan Meka zapraszają do zabawy zrealizowanej w formie barwnej opowieści o wyspie Flores, nazwanej przed wiekami przez kolonialistów hiszpańskich „Wyspą Kwiatów”. Prowadzący wykorzystują elementy muzyki etnicznej, indonezyjskie piosenki i tańce z użyciem barwnych rekwizytów takich jak szale, dzwonki, wachlarze, maski, antyczne lalki Wayang. Niedzielne spotkanie, to doskonała okazja zadania wielu pytań rdzennemu Floresyjczykowi władającemu biegle językiem polskim.
Jadwiga Możdżer aktorka, tancerka, reżyser, muzyk i choreograf. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Podyplomowego Studium Teatru Dzieci i Młodzieży przy tejże uczelni. Odtwórczyni wielu ról teatralnych, w tym „Ani z Zielonego Wzgórza”. Laureatka stypendium Rządu Republiki Indonezji - studiowała taniec tradycyjny, charakteryzację i historię kostiumu w największej uczelni artystycznej na Centralnej Jawie- Instytucie Seni Indonesia. Koncertowała oraz realizowała międzynarodowe projekty teatralne z artystami w Indonezji. Za pracę z dziećmi i nauczycielami uhonorowana została w roku 2003 nagrodą Centrum Edukacji Dziecka „Yogya Kids- An Inspiration for Our Teachers” w Indonezji. Jej projekty artystyczno- edukacyjne niejednokrotnie nagradzane były stypendium Ministra Kultury. Jej pasją jest praca z dziećmi.
Vinsensius Adi Gunawan Meka - Muzyk, poeta, tancerz i wspaniały gawędziarz.
Urodzony na wyspie Flores (Indonezja). Dzieciństwo i wczesne lata szkolne spędził w Ruteng (Flores). Ukończył Filozofię w Wyższej Szkole Filozoficzno-teologicznej Santu Paulus na Flores i Teologię na Uniwersytecie Warmińsko -Mazurskim. Obecnie realizuje doktorat w zakresie Etnomuzykologii na KUL. Jest współtwórcą projektu „Missa Flores” w Gdańsku i Pieniężnie oraz współrealizatorem dwóch edycji koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu OKNO NA ŚWIAT, działań artystycznych i edukacyjnych dla dzieci młodzieży.
Zielona Babcia to coniedzielne zabawy edukacyjne dla dzieci, realizowane w różnorodnych formach, m. in. teatrzyku, zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają o nowe doświadczenia i wiedzę, przynoszą radość i śmiech.
Rezerwacja:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470CZY WIESZ, ŻE...?Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu, a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.
Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję