stat
Impreza już się odbyła

Zielona Babcia zaprasza na przedstawienie i zabawę.

paź 8

wtorek, g. 17:00

Gdańsk, ul. Na Zaspę 53
Wstęp wolny
paź 9

środa, g. 17:00

Gdańsk, ul. Strajku Dokerów 17/18
Wstęp wolny
W najbliższą niedzielę do Zielonej Babci i jej małych gości zawitają z wizytą Kminek i Koperek. Jak zwykle opowiedzą ciekawą historię. Tym razem jej bohaterem będzie szewc Dratewka. Ci, którzy przeczytali książkę Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem i myślą, że doskonale znają przygody Dratewki, są w błędzie. Okazuje się bowiem, że losy dzielnego szewczyka, może pogmatwać nie tylko ziejący ogniem smok, ale i postacie wyglądające z pozoru na bardzo niewinne... Ale najlepiej przekonajcie się sami.
Spektakl powstał na podstawie znanego i lubianego wiersza. Oprócz barwnych lalek i porywającej gry aktorskiej, ważnym elementem spektaklu jest muzyka, która przenosi widzów do gorącej Hiszpanii.
Zielona Babcia zaprasza na doskonały spektakl i świetną zabawę po przedstawieniu.

Zielona Babcia to coniedzielne zabawy edukacyjne dla dzieci, realizowane w różnorodnych formach, m. in. teatrzyku, zabaw ruchowych, muzycznych, plastycznych. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają o nowe doświadczenia i wiedzę, przynoszą radość i śmiech.

Rezerwacja:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470


CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie
i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu,
a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych
w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj liczne spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.