stat
Impreza już się odbyła

Nadleśnictwo Gdańsk w partnerstwie z Fundacją Akcja Bałtycka zaprasza na zimowe pokazy obrączkowania ptaków do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo w Gdyni (ul. Marszewska 5).

maj 24

niedziela, g. 12:00

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
Wstęp wolny
cze 27

sobota, g. 10:00

Gdańsk Wrzeszcz Górny, Juliusza Słowackiego 23
bilety 49 zł
Pokazy będą prowadzone w ramach Akcji Karmnik czyli ogólnopolskiego programu obrączkowania zimujących ptaków przy karmnikach, który prowadzony jest już w naszym kraju od dziesięciu lat. Dzięki temu możliwe jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych.

Obrączkowanie jest prowadzone od początku grudnia do końca lutego, co drugą niedzielę i jest otwarte dla osób z zewnątrz, chcących zobaczyć z bliska różne gatunki karmnikowych gości. Dodatkowo można posiedzieć przy ognisku (prowiant we własnym zakresie, brak zadaszenia).

Spotkania są szczególnie polecane rodzinom z dziećmi.
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora