Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na spektakl dla najmłodszych widzów w wykonaniu gdańskiego Teatru Rozmaitości Adama Gromadzkiego.
"Zło tańcem zwyciężaj" to bajka muzyczna opowiadająca o losach gęsiareczki Marysi, która dzieli się z wędrownym cygankiem ostatnim kawałkiem chleba. W nagrodę otrzymuje od niego moc uzdrawiania wszelkich żywych stworzeń za pomocą czarodziejskiego tańca. Bajka w sposób szczególny podkreśla wartość zwycięstwa dobra nad złem, potęgę miłości oraz konieczność przebaczania innym. Barwna scenografia, lalki, muzyka, taniec i śpiew- to dodatkowe walory tego pouczającego przedstawienia.
Scenariusz i reżyseria: Adam Gromadzki
Występują: Katarzyna Ogrodniczak, Adam Gromadzki
Czas trwania: ok. 50 minut
Spektakl dla dzieci od 4 r.ż.
Teatr Rozmaitości został założony przez Adama Gromadzkiego w 1993 roku. Repertuar teatru adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży, a przedstawienia grane są na terenie całej Polski. Teatr był dwukrotnie na tournée artystycznym w Kanadzie ze sztuką "Zło tańcem zwyciężaj", którą obejrzały dzieci z m.in. z Toronto, Mississauga, Hamilton, Milton, London, Kitchener, Oshawa, Scarborough, Peterborough, Cambridge i Guelph. Przedstawienie odniosło tam ogromny sukces. Adam Gromadzki w większości sam pisze scenariusze i reżyseruje. Jest też ciągle czynnym aktorem. W swojej koncepcji inscenizacyjnej łączy często tzw. "plan żywy" z planem lalkowym. Inspiruje się też efektami współpracy z Üwe Krügerem, aktorem amerykańskiego teatru Bread and Puppets Theatre (workshop na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Awangardowych we Wrocławiu 1973). Znaczącym osiągnięciem w dorobku Teatru Rozmaitości był udział na Międzynarodowym Festiwalu "Mozartiana" w Gdańsku ze sztuką "Baśń o Królewiczu Och i Królewnie Ach" (scenariusz i reżyseria - Adam Gromadzki, muzyka - W. A. Mozart, 2011). W przedstawieniu tym A. Gromadzki "reanimował" słynne marionetki Wileńskiego Teatru Łątek. Działalność Teatru Rozmaitości uzyskała wybitne poparcie Ośrodka Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych w Wrocławiu, a także Związku Artystów Scen Polskich.