Zmysły Portugalii. Portugalia wierszem owiana. Biblioteka pod Żółwiem Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zmysły Portugalii. Portugalia wierszem owiana.

Doświadczanie i odkrywanie świata po polsku i portugalsku! Spotkanie z Katariną Lavmel o charakterze poetycko-muzycznym, ale przetykane ciekawostkami o Portugalii (przyroda, ocean, zwyczaje ludzi). Dodatkowo czeka nas pokaz fotografii Arturro Sobreiro. Za muzykę - improwizacje i aranżacje, z wątkami portugalskimi będzie odpowiedzialny Baalluu.

Katarina Lavmel - to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk-poetki, animatorki kultury, filologa języka polskiego. Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (2011), Szept i przestrzeń (2014), Anturaż (nowy trójjęzyczny tom wierszy z 2019 roku). Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: "Topos", "Akant", "Liry Dram", "Poezja Dzisiaj", "Angora", "Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa", " Kontury", "Powiat Słupski". Uczestniczka festiwali literackich - polskich i międzynarodowych. Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku. Od niedawna w Portugalii, którą jest zafascynowana.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Baalluu - W muzyce najbardziej ceni możliwość improwizacji, jego ukochaną pasją są spotkania jam session. Wtedy tak naprawdę jest zupełnie wolny. Piosenki to już garnitur, dobrze w nim wyglądasz, ale możesz się czuć troszkę skrępowany. Związany ze Słupskiem,uczestnik kilkunastu spotkań poetycko-muzycznych.