Koło Naukowe BIO-MED działające przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG–AMG serdecznie zaprasza w ramach V Bałtyckiego Festiwalu Nauki wszystkich zainteresowanych mieszkańców Trójmiasta na otwartą sesję naukową pt.:
„Żółtaczka zakaźna – wciąż groźna w XXI wieku. Czy jesteś bezpieczny?”
Spotkanie rozpocznie się w sobotę dnia 21 kwietnia 2007 r. o godzinie 11:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35.
Uczestnictwo w wykładach daje wszystkim zainteresowanym mieszkańcom naszego regionu
jedyną w swoim rodzaju szansę na zdobycie wiedzy na temat zakażeń wirusami zapalenia wątroby i związanych z nim zagrożeń. Jednocześnie wydarzenie to stanowi wyjątkową możliwość skorzystania z wiedzy ekspertów w tej dziedzinie, zarówno z gdańskiej Akademii Medycznej, jak i z Uniwersytetu Gdańskiego.
O „żółtaczkach” bez tajemnic, w prosty i przystępny dla każdego sposób opowiedzą naukowcy z gdańskich uczelni: Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-AMG i Akademii Medycznej
11.00-11.05
Otwarcie sesji
11.05-11.35
Prof. Krystyna Bieńkowska –Szewczyk z Uniwersytetu Gdańskiego – ekspert w zakresie wirusologii molekularnej – „Wirusy zapalenia wątroby od A do C - co wiemy o nich i o szczepionkach przeciwko nim skierowanym”
11.35-12.05
Dr n. med. Katarzyna Sikorska z Akademii Medycznej w Gdańsku - – specjalista w zakresie chorób zakaźnych i hepatologii - „O żółtaczce pokarmowej - fakty i mity”
12.05-12.20
Przerwa na kawę
12.20-12.50
Dr n. med. Piotr Stalke z Akademii Medycznej w Gdańsku – specjalista w zakresie chorób zakaźnych i hepatologii - „ Wirusowe zapalenie wątroby – choroba na całe życie?”
12.50-13.20
Prof. Krzysztof P. Bielawski z Uniwersytetu Gdańskiego – ekspert w zakresie biologii molekularnej i diagnostyki zakażeń wirusowych - „Współczesne narzędzia diagnozowania wirusowych zapaleń wątroby”
13.20.13.50
Pani Małgorzata Kurs z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym z HCV „Prometeusze.pl”– specjalista dietetyk - „Żywienie w wirusowych zapaleniach wątroby i chorobach układu pokarmowego”
13.50-14.20
Dr Franciszek Król z firmy Bristol-Meyer-Squibb – „Możliwości i zasady leczenia przewlekłego zapalenia wątroby typu B”
14.20-14.30
Dyskusja, podsumowanie i zakończenie sesji