Zostaw w krzakach tego zwierzaka Gdański Ogród Zoologiczny Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zostaw w krzakach tego zwierzaka Opinie (2)

24 marca zapraszamy na wiosenne spotkanie do zoo. Naszym hasłem przewodnim będzie "Zostaw w krzakach tego zwierzaka" czyli co zrobić, żeby wiosną nie zostać porywaczem. To nowa kampania, której organizatorami są: Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Park Narodowy "Bory Tucholskie", Gabinet Weterynaryjny Wiesław Borkowski oraz Gdański Ogród Zoologiczny. Będziemy odkrywać tajniki wczesnowiosennej przyrody.

Wyzwanie: Odchudzanie

lis 20

środa, g. 18:00

Akademia Świadomego Człowieka
Zapraszamy gości na prelekcję przyrodnika pana Marcina Wilgi o wiosennej przyrodzie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na godzinę 11.30 do sali dydaktycznej. Po prezentacji wyruszymy na wycieczkę w poszukiwaniu wiosny. Odkryjemy, które rośliny mają już pierwsze pędy, a nawet liście i kwiaty, czy obudziły się już pierwsze owady, jakie gatunki ptaków śpiewają w lesie, a jakie już zakładają gniazda, dlaczego nie można zabierać młodych zwierząt z natury, mimo że wyglądają na opuszczone i czy wiosną możemy pójść na grzyby!

W Góralce będziemy się bawić i tworzyć. Będzie zabawa terenowa "Zostaw w krzakach tego zwierzaka" oraz warsztaty rękodzielnicze z panią Bajką. Poznamy tajniki japońskiej wiosny wraz z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Będą też opowieści o zwierzętach przy ognisku. Każdy chętny może zabrać własny prowiant do pieczenia na ognisku. 

Program wydarzenia:

11.30 - prelekcja przyrodnika pana Marcina "Borsuka" Wilgi w sali dydaktycznej
12.00 - spacer połączony z poszukiwaniem wiosny, w kierunku chatki "Góralka"
12.30 - spotkanie w chatce "Góralce"
• warsztaty z panią Bajką, czyli Anną Franek
• gra edukacyjna Zostaw w krzakach tego zwierzaka
• japońska wiosna z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych
• wspólne ognisko
14.00 - zakończenie.

Wszystkie atrakcje są dostępne w atrakcyjnej cenie biletu wstępu do ZOO. Ceny biletów i godziny otwarcia ogrodu są zawsze aktualne na stronie www.zoo.gda.pl.

Czytaj także