Zupa Rybna w Odessie - monodram Sebastiana Rysia Teatr w Oknie Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Zupa Rybna w Odessie - monodram Sebastiana Rysia

Zupa rybna w Odessie wg. Szymona Bogacza
Występuje: Sebastian Ryś
Reżyseria: Julia Mark
Ruch sceniczny: Piotr Świtalski

cze 10

piątek, g. 19:00

Kim był Jan Karski? Kim byłby Jan Karski gdyby No właśnie, gdyby mu się udało?
Co gdyby jeden człowiek mógł zmienić bieg historii? Co gdyby jeden człowiek mógł ocalić życie wielu?Co gdyby istniał bohater, ale jego głos pozostał niemy? Co gdyby zmaganie z obojętnością znalazło swoją kontynuację 60 lat później? Oto głos młodego pokolenia, które wskrzesza niedokończoną opowieść zapomnianego bohatera.

W tym świecie innego porządku, gdzie powszechnie mówi się po Polsku, w świecie, który nigdy nie powstał. Gdzie odwaga jednego człowieka, ocaliła wielu. Gdzie dzięki oddaniu i wytrwałości pojedynczej osoby, miliony niedoszłych ofiar, przeżyło Holocaust. Czy byłby wówczas gwiazdą! Ikoną! Prawdziwym meta bohaterem!

Świat dramatu ZUPA RYBNA W ODESSIE to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca.
Czy masz w sobie odwagę żeby dokończyć Misję Karskiego? A może napiszesz własną opowieść

Sebastian Ryś - urodził się we Wrocławiu w 1986 roku, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktor, wrażliwy interpretator romantycznych bohaterów. Zadebiutował jeszcze podczas studiów rolą Stanisława Ignacego Witkiewicza w autorskim przedstawieniu Andrzeja Marii Marczewskiego Witkacy jest do X-tej z muzyką Marka Dyjaka. Współpracował z Teatrem Nowym w Słupsku i Teatrem Polskim w Warszawie. W Płockim Teatrze Dramatycznym dał się poznać jako S.B. w spektaklu Szymona Bogacza "Trzech mężczyzn w różnym wieku", a także tytułowym "Hamletem" W. Szekspira. Gościnnie występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na swoim koncie ma role filmowe i serialowe. W poszukiwaniu swoich bohaterów sięga do teatru radiowego oraz do krótkometrażowych własnych produkcji.