stat
Impreza już się odbyła
gru 4

środa, g. 18:30

Gdańsk,
bilety 30 zł
gru'25 20

sobota, g. 16:00, 19:00

bilety 116, 137, 159 zł
Kup bilet
Joy Division Party - Jamm na żywo w składzie:

Kris Stachura - gitara(Bielizna/Lars)
Filip - bębny(Tymon & the Transistors)
Szkudlar - wokale i gitara(Lars)
glennSKii- wokal
Jason - bas(Lars)
Młynek - bębny(Black-White Community)

gość specjalny:Robert Brylewski

Skretcz - DJ Ojciec Karol(Warszawa/Break da Funk)

CONTROL Antona Corbijna na ekranach kin juz 7 marca tego roku. Przy okazji premiery elektryzujaca muzyka Joy Division zabrzmi głosno w całej Polsce. Impreza pod hasłem: CONTROL:Dance to Joy Division także w Papryce. Na gości, oprócz atrakcyjnych nagród od dystrybutora, w tym biletów do kin, czekają pokazy materiałów filmowo-muzycznych, teledysków i fragmentów koncertów. A na deser Jamm w klimacie Joy Division.

CONTROL - HISTORIA ZESPOłU JOY DIVISION NA DUYM EKRANIE W KINACH OD 7.03.2008

Wlk. Brytania / Australia 2007.
Reżyseria i scenariusz: Anton Corbijn, Matt Greenhalgh
Obsada: Sam Riley - Ian Curtis, Samantha Morton - Deborah Curtis
Craig Parkinson - Tony Wilson, Joe Anderson - Peter Hook,
Nigel Harris - Tramp

Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowana jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnąca sławą oraz miłością do innej kobiety popelnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

ANTON CORBIJN

Największy dziś twórca wizerunku gwiazd, głównie z branży muzycznej. Fotograf, reżyser teledysków. Urodził sie 20 maja 1955 roku w Strijen w Holandii. Pierwsze zdjęcie zrobił, mając 17 lat. Pożyczonym od ojca aparatem sfotografował muzyków grupy Solution w czasie koncertu. Zdjęcie kupiła lokalna gazeta. A Corbijn, wspominając to wydarzenie po latach, powiedział: Spodobało mi sie. Ale ani nigdy wcześniej, ani pózniej nie było już tak łatwo. Ale to nie fotografia, ale muzyka była jego największa pasją. Jako 24-latek Corbijn, z ulubioną plytą „Unknown Pleasures” Joy Division pod pachą, wyjechał do Londynu za namową dziennikarza pisma „New Musical Express”. Chciał spróbowac zbliżyć sie do muzyków, których jako fan podziwiał, a wtedy wszystko co najciekawsze w muzyce działo sie na Wyspach. No i był tam Ian Curtis. Dwa tygodnie po przyjeżdzie do Anglii przekonał członków Joy Division, aby pozwolili towarzyszyć mu z aparatem fotograficznym, podczas swoich poczynań. Pierwsze okładkowe zdjęcie opublikował w „New Musical Express” już po trzech miesiącach, a cztery lata póżniej był głównym fotografem pisma. Zaprzyjaznił sie w tym czasie z wieloma kapelami, stał sie „swoim” człowiekiem w postpunkowym środowisku. Dla Joy Division nakrecił teledysk do piosenki „Atmosphere”. Działo sie to tuż przed samobójcza śmiercią Curtisa.

Dziś jest najbardziej rozchwytywanym fotografem i reżyserem branży muzycznej, kreuje wizerunki największych, ale pracuje właściwie wyłącznie z przyjaciółmi, m.in. z U2, Depeche Mode, Nickiem Cave'em. Jest tworca wiekszosci okladek i wideoklipów obu grup. Bono mówi o nim: Anton to niezwykle sympatyczny i zabawny człowiek, ale robi bardzo poważne fotografie. Najczęściej to właśnie on doprowadza nas do ataku śmiechu. Niełatwo w to uwierzyć, patrząc na jego zdjęcia, ale tak właśnie jest.
To on stoi za tytułem jednej z najważniejszych płyt U2 „The Joshua Tree”. Bono tak wspomina to wydarzenie: Pojechaliśmy robić zdjęcia. Drzewko Jozuego rosło na pustyni, przy jednej z dróg. Pierwszy zauważył je nasz fotograf Anton Corbijn. Kazał zatrzymać samochód i pognał przez pustynie. Anton jest Holendrem i mówi z akcentem – bardzo śmiesznie wymawia „Joshua Tree”. To nas rozbawiło i dzięki Antonowi tak nazwaliśmy nasza płytę. W tytule płyty kryje sie wiec śmieszny wątek, ale główny powód jest poważny – ten widok zrobił na nas powalające wrażenie.

Podróż po Ameryce, jaką odbył wówczas z muzykami U2 jest jedną z wielu w jego pracy, gdyż większość teledysków krecił w plenerze. Aby znależć odpowiednie miejsce do fotografii, jest w stanie przemierzyć pół świata. W „Enjoy the Silence”, jednym z najsławniejszych teledysków zrobionych dla Depeche Mode, wokalista David Gahan ubrany w futro, koronę, z leżakiem pod pachą musiał przewędrować kilkanaście kilometrów w różnych plenerach – skaliste klify, zielone pola Walii i Irlandii, lodowiec – by Corbijn uznał, że osiągneli właściwy efekt. Gahan spiewał: „Wszystko, czego kiedykolwiek chciałem, jest tu, w moich ramionach”, przeklinając Corbijna – Wszyscy świetnie się bawili, a na tym pieprzonym lodowcu korona przymarzała mi do łba – wspomina.

W studiu pracuje rzadko. Wyjątek zrobił dla Nirvany, realizując przerażający i surrealistyczny teledysk do piosenki „The Heart Shaped-Box”. Teledysk dostał nagrodę MTV, ale początkowo był pokazywany jedynie w póznych godzinach wieczornych.

Zdjęcia Corbijna są charakterystyczne. Najczęściej czarno-białe lub monochromatyczne, z dużym ziarnem. Ważne jest w nich odpowiednie, naturalne tło. Muzyków fotografuje bez instrumentów. Fotografował m.in.: Milesa Davisa, Davida Bowiego, Nicka Cave’a, Björk, Marianne Faithfull, Toma Waitsa, Iggy’ego Popa, Annie Lennox i wielu, wielu innych.