stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

co ja czytam?! Quiz literacki w NCK | Woje z Sopotu Kajko i Kokosz

Bez cienia wątpliwości potrafisz wskazać, w której powieści Żeromskiego "ogary poszły w las" i jak miał na imię niesforny syn Barbary i Bogumiła Niechciców z "Nocy i dni". Pracownicy osiedlowej biblioteki są z tobą po imieniu - wszak odwiedzasz ich co drugi dzień. Jesteś też stałym bywalcem targów książki. Sopot, Poznań czy Zakopane - odległość nie ma znaczenia.

Odnajdujesz się w powyższym opisie? Wspaniale! Zapraszamy cię na wydarzenie "CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK", podczas którego podyskutujesz z innymi pasjonatami czytelnictwa, a następnie staniesz z nimi w szranki w turnieju wiedzy o literaturze. W 2023 roku spotkamy się czterokrotnie: w kwietniu, czerwcu, październiku i grudniu. Każda odsłona quizu będzie poświęcona innemu zagadnieniu, do każdej przygotujemy dla Was listę lektur, z którymi warto się zaznajomić.
Najbliższe spotkanie z cyklu CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK odbędzie się 10 października o godz. 18.00 i ma podtytuł Woje z Sopotu  Kajko i Kokosz. Do świata wykreowanego przez Janusza Christę zaproszą nas Paweł Pogodziński kierownik Grodziska w Sopocie, kurator wystawy Kajko i Kokosz komiksowa archeologia i Natalia Soszyńska szefowa Gdańskiego Klubu Książki.

Podejmiecie wyzwanie? Niezdecydowanym dodamy tylko: czekają atrakcyjne nagrody (również dla publiczności)!

Lista lektur, na podstawie których zostaną ułożone pytania:
Kajko i Kokosz. Złoty puchar
Kajko i Kokosz. Szkoła latania
Kajko i Kokosz. Na wczasach
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu: LINK
 
Już dziś zapraszamy na ostatnią odsłonę quizu:
12.12: Proza z Pomorza | prowadzenie: Magdalena Witkiewicz (autorka bestsellerowych powieści)

Więcej informacji na stronie www.nck.org.pl