dEUS B90 Gdańsk Sprawdź!
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

termin
maj 2
czwartek Godz. 19:00 - 22:00
miejsce B90
adres Gdańsk, Elektryków
bilety
99 zł
Patronat
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

dEUS ponownie w Polsce! Tym razem, weterani gitarowej alternatywy z Antwerpii wystąpią w Gdańskim klubie B90.

Koncert Semestralny Empire Music School

cze 1

sobota, g. 17:00 - 19:00

Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 25,...
Belgijski zespół dEUS to jeden z najciekawszych europejskich projektów reprezentujących szeroko pojętą scenę alternatywnego rocka. Mimo tego, że nagrywają i występują wspólnie już od 28 lat, ich płomień nadal nie gaśnie!

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Z okazji 20 rocznicy wydania albumu The Ideal Crash (Island Records), zespół przygotował dla swoich fanów osobliwy prezent - wiosenną trasę koncertową po największych miastach europy, by zaprezentować repertuar pochodzący z historycznego albumu. Co więcej, do dystrybucji trafią zremasterowane reedycje w formie CD i kolekcjonerskich vinyl box setów. Jak przyznają sami muzycy, zapowiedziana na wiosnę 2019 trasa koncertowa nie będzie jedynie nostalgicznym powrotem do brzmień z lat 90, ale również przedsmakiem kolejnego, ósmego albumu. Co interesujące, na nadchodzącym albumie, fani usłyszą nowego gitarzystę - Bruno de Groote'a.

Jak podkreśla Tom Barman - lider dEUS - "nadszedł właśnie idealny moment, aby ponownie odpalić silniki i ze świeżą energią powrócić na muzyczne tory" - celebrując tym samym przełomowe dla zespołu wydawnictwo. Bez wątpienia, album The Ideal Crash, w dalszym ciągu zachwyca swoją świeżością i energią i do dzisiaj wywiera znaczący wpływ na brzmienie grupy dEUS. Najbliższa okazja do wspólnej celebracji, już podczas koncertu w Gdańskim B90.