stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Inkubator: Gabriella Szablewska

Gabriella Szablewska to młoda, australijska artystka, która w swoich pracach porusza zagadnienia społeczne i polityczne.

cze 19

piątek, g. 19:00

Wstęp wolny

2 - 16 października 2026

Gdańsk,
Wstęp wolny
Artystka bada granice indywidualnej wolności, pytając jak dominujące ideologie wkraczają w nasze życie, w jakim stopniu jesteśmy w stanie poświęcić dla nich prawdę i indywidualizm. W swoich pracach wykorzystuje język politycznej propagandy i współczesnej reklamy.

Wystawa przygotowana dla CSW Łaźnia analizować będzie obraz wolności w społeczeństwie, jego zależności od ekonomii i politycznej kontroli. Artystka przyjrzy się masowym wyobrażeniom propagowanym przez massmedia.

Wystawa jest częścią programu Inkubator, prezentującego i promującego młodą sztukę. Pokazuje on to, co w niej najciekawsze, ujawniając tym samym nowy język sztuki. Jego celem jest ukazanie, zarówno odbiorcom, jak i kuratorom, olbrzymiego potencjału młodego pokolenia.
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora