stat
Impreza już się odbyła

w każdy piątek (do 30.05), g. 21:00

Wstęp wolny
paź 17

sobota, g. 19:30

Gdynia,
bilety 65 zł
12 czerwca jako support wystąpi Plebania

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) powstał w 1992 w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski i perkusista Kuba Jabłoński. Zespół początkowo grał wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992. W 1994 zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę Na żywo, ale w studio.

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił Robert "Litza" Friedrich. W 1995 ukazała się druga płyta Porozumienie ponad podziałami, a w 1999 Las Maquinas de la Muerte. W połowie 2000 zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 wyszła ostatnia płyta podsumowująca działalność koncertową zespołu - Występ.

Ostatni koncert grupa zagrała 23 maja 2004 w Warszawie w Parku Skaryszewskim.

Rok później menedżer zespołu, Piotr Wieteska, założył zespół Buldog, do którego zaprosił Kazika Staszewskiego oraz eks-członków Kultu. Grupa na koncertach sygnowanych jako Kazik&Buldog grała oprócz własnych piosenek najbardziej znane utwory KNŻ.

Dnia 29 maja 2008 zapadła decyzja o reaktywacji KNŻ [1]. Pierwszy koncert po reaktywacji KNŻ odbył się 14 lutego 2009 w toruńskim klubie studenckim Od Nowa.
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora