stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

12 maja o godzinie 12:00 zapraszamy na pokaz specjalny najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego - "Liczba Doskonała", po którym odbędzie się dyskusja z filmoznawczynią Elwirą Rewińską. Przed filmem będzie miała miejsce również prelekcja wprowadzająca.

1 - 29 maja 2026, g. 12:00

bilety 25 zł
ulgowy 12 zł
cze 10

środa, g. 17:30

bilety 41,90 zł
przedsprzedaż 30,90-39,90 zł
"Liczba Doskonała"
reżyseria: Krzysztof Zanussi
gatunek: Dramat
produkcja: Polska, Włochy, Izrael
czas trwania: 87 min.
Głównym bohaterem "Liczby doskonałej" jest młody matematyk Dawid (Jan Marczewski), który podporządkował całe życie badaniom nad liczbami pierwszymi. Poznanie dalekiego kuzyna, Joachima (w tej roli Andrzej Seweryn), sprawia, że mężczyzna zaczyna stopniowo przewartościowywać swoje priorytety. Joachim jest człowiekiem sukcesu, który zawodowo osiągnął praktycznie wszystko i ostatnie lata życia postanowił spędzić w ojczystej Polsce. To spotkanie będzie miało na nich ogromny wpływ i sprowokuje długą dyskusję nad nieodgadnionym porządkiem świata, sensem życia i jego przemijania.

Elwira Rewińska - polonistka i filmoznawczyni, koordynator edukacji filmowej w Trójmieście, wieloletni opiekun gabinetu filmowego w Pałacu Młodzieży w Gdańsku wg autorskiego programu, organizatorka uczniowskiego DKF.

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Kino Seniora.
Bilety normalne - 22 zł, bilety dla seniorów za 10 zł.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/324758

Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Kin Studyjnych
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora