2022-08-16 19:48
gościń ? Sprawdzałam w słowniku PWN i takiego słowa nie ma; rozumiem asystent i asystentka ale nie twórzmy dziwolągów, bo dojdziemy np. do tego, że pani, która zajmuje się drukiem, to...drukarka, a inna to kierownica czy ślusarka :)
2022-08-17 09:42
A z ktorego roku ten slownik pwn? Z czasow podstawowki? Jezyk jest zywy. Na calym swiecie w kazdym jezyku przybywa tysiace slow.
2022-08-19 18:28
to użyteczność, swego rodzaju poręczność słowa, jest decydująca. Neologizmów powstaje wiele, ale pozostają bardzo nieliczne, te mianowicie, które niejako udowodniły swoją użyteczność nie tylko w zakresie leksykalnym
to użyteczność, swego rodzaju poręczność słowa, jest decydująca. Neologizmów powstaje wiele, ale pozostają bardzo nieliczne, te mianowicie, które niejako udowodniły swoją użyteczność nie tylko w zakresie leksykalnym (łatwość odmiany, wymowy, wieloznaczność), ale i emocjonalnym. A "gościni" to dla mnie mieszanka staropolszczyzny i intelektualnej mordęgi, nie da się wkomponować w język. Coś podobnego wymyślił ks. Wujek w swoim tłumaczeniu Biblii. Tam użył słowa "mężyna" jako feminatyw od "męża". Przyjęło się? Wała! Teraz też tak będzie.
2022-08-20 22:06
Ten festiwal jest profilowany - tematyka gender
2022-08-21 16:55
że dobrze, czy wprost przeciwnie? Świat jest różnorodny, czy się to komuś podoba, czy nie, i nie ma co szczać pod wiatr. Jak napisał Lem: nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może tylko sztuka.
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.