Kto się boi Virginii Woolf? Opinie o spektaklu

Kto się boi Virginii Woolf?

Opinie (67) 1 zablokowana

 • Świetna gra aktorów (w większości) i (1) (opinia sprzed 4 lat)
  Baka i Kolak znakomici - elektryzująca gra. Biedroń i Dałek też bardzo dobrzy. I kolejny raz się potwierdza, że teatr powinien być sztuką niedopowiedzeń, a każdy goły tyłek to porażka teatru i reżysera. Naprawdę nie trzeba odwracać uwagi od gry aktorów i przyciągać do teatru gołą d.. aby zyskać uznanie. Nie tędy droga.
  Po wyjściu ze spektaklu czuje się smutek, że kolejny raz widz nie jest szanowany, że dosłowność jest wyniesiona na piedestał, a oszczędność formy jest w pogardzie. Szanowny reżyserze, lud nie jest taki głupi. A zwłaszcza lud w teatrze. Nie trzeba mu łopatą wtłaczać to, co powinno być mówione szeptem.
  Szacunek dla aktorów, reżyser na nauki.
  Ale warto. Bardzo warto.
  e
  4 lata
  • bzdura! (opinia sprzed 1 roku)
   Dość trafne, jednak... "kolejny raz się potwierdza, że teatr powinien być sztuką niedopowiedzeń" bzdura! Co to za teza?
   W moim odczuciu "ten goły tyłek" jest uzasadnioną formą wyrazu "zeszmacenia". Po wyjściu ze spektaklu nie koniecznie czuje się smutek. "Wstrząśnięty widz" to chyba lepsze. I takie było założenie. Nie szanowanie widza to zarzut poniżej pasa! Pełna, piękna, kompletna, wiarygodna, zachwycająca, gra rzadko spotykana na deskach Wybrzeża. A "szeptem" to nie jest jedyny i najlepszy środek wyrazu. brawo! BRAWO!
   MAciej
   1 rok
 • Polecam spektakl . (opinia sprzed 2 lat)
  Byłam dziś na spektaklu i gorąco polecam. Gra aktorów świetna muzyka i chearografia również. Fakt że jest trochę golizny oraz przekleństw także nie każdemu może odpowiadać ta sztuka.
  monika
  2 lata
 • Po co? (opinia sprzed 2 lat)
  Poprawne, odtwórcze i mechaniczne. Mocno średnie. Broni się jedynie charyzmą aktorów pomimo uproszczeń i golizny.
  Widziałam już lepsze inscenizacje tej sztuki, np. tę ostatnią w teatrze Polonia z Ewą Kasprzyk i Krzysztofem Draczem. Po co zabierać się za tak znany tekst, gdy nie ma się nic do powiedzenia?
  Aga
  2 lata
 • Ale to było dobre! (opinia sprzed 3 lat)
  Pani kolak i pan baka, co tu wiele pisać, byli r e w e l a c y j n i. Liz i Richard mogą się schować ;) p.S. Szkoda tylko, że od ponad roku próbuję kupić bilet na seks... Oraz raj... I pewnie jeszcze sobie z 2 lata poczekam... Dlaczego tak mało rzadko gracie te spektakle, skoro ludzie niemal zabijają się o bilety? :(((
  E.
  3 lata
 • :( (4) (opinia sprzed 4 lat)
  siedząc na premierze myślałam sobie: matko , ci wszyscy ... kobiety +65 z koralamim, mężczyźni +65 w garniturach (większość na widowni !!) przeżywają katusze, ale ja także .... takich wulgaryzmów dawno nie słyszałam !!!, doświadczyłam słownika z rynsztoku w teatrze!!!!, a nie na "ulicy" Nie polecam!!!,idę zaznać sztuki na "wysokim C" a przez 1,5 godz. słcuham takich bluzgów.... ech.... nie polecam, nie polecam, nie polecam....Zdecydowanie, to nie mój teatr!!!, ale większości chyba tez się nie podobało, zewząd słychać było krytyczne głosy i oklaski....bardzo mierne!!!
  4 lata
  • A ja bym chętnie poszedł, ale nie udało mi się kupić biletów. (2) (opinia sprzed 4 lat)
   Drodzy zniesmaczeni teatrem staruszkowie nie blokujcie miejsc na widowni ludziom, którzy potrafią docenić sztukę.
   Bart
   4 lata
   • Kino niemieckie (opinia sprzed 3 lat)
    Goliznę obejrzeć można w "dobrym kinie niemieckim" ale nie w teatrze.
    Wujek Dobra Rada
    3 lata
   • Dokładnie, zniesmaczone wszystkim dziadki powinny siedzieć w domu ... (opinia sprzed 4 lat)
    ...dajcie nam, młodym, możliwość obejrzenia czegoś, do czego wy w swoim wieku macie już tylko obrzydzenie.
    m_miki
    4 lata
  • byłam, choć nie mam 65+, to potwierdzam tą opinię. Do tej pory Pani Kolak robiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ze ma klasę i ją trzyma. Niestety, co co zaprezentowała, bardzo mnie rozczarowało. Sztuka przedstawiona w taki sposób, że do końca nie wiadomo, jaka jest główna myśl, przesłanie. Chyba, że to miało być adoracja pijaństwa, przekleństw, golizny, seksu. Po raz kolejny jestem teatrem wybrzeze mocno rozczarowana
   AK
   4 lata
 • Dobre ale... (opinia sprzed 3 lat)
  Dobra gra aktorów, ale niektóre pomysły reżysera były takie sobie. Golizna i wulgaryzmy - po co? Teatr to nie miejsce na realizm. Grajmy symbolami, niedopowiedzeniami. Szanujmy inteligencję widza. Aktor nie musi być wulgarny, aby przekonać widza, że postać - którą gra - jest prymitywem ubranym w garnitur, sukienkę czy inne dyplomy. Aktor nie musi być nagi, by pokazać, że postać którą gra jest naga itd. Reasumując: aktorzy - ok, reżyser - do poprawki.
  Ryszard Ochódzki
  3 lata
 • muzyka - kto pamięta? (opinia sprzed 3 lat)
  Kto pamięta jaki utwór był użyty w scenie gdzie wszyscy bohaterowie mają między sobą ostrą wymianę zdań, którą zagłusza właśnie muzyka?
  lok
  3 lata
 • byłam na spektaklu 18.02 (1) (opinia sprzed 4 lat)
  moje odczucia: sztuka bardzo dobra, aktorzy - rewelacyjni
  golizna w wykonaniu obu pań - niepotrzebna, podziwiam panią Kolak za odwagę
  zachowanie publiczności - żenujące, sztuka to dramat, a chichotali, jakby przyszli na komedię
  pan z 9 rzędu miejsce 2 - totalna pomyłka, kichał, prychał, ziewał, głośno komentował sceny, śmiał się non stop - spojrzenia innych nie dały mu do myślenia, a siedząca obok żona też nie zwróciła mu uwagi; on dał największy spektakl głupoty i braku wychowania
  aga
  4 lata
 • brak biletów (7) (opinia sprzed 4 lat)
  Zastanawiający jest regularny brak biletów na niektóre spektakle Teatru Wybrzeże????? Rozumiem, ze grane sztuki są po prostu świetne i cieszą się dużym zainteresowaniem, ale gdzie są te bilety - w jaki sposób przebiega dystrybucja, czy osoba indywidualna ma szansę na zakup biletu, czy szansę mają tylko grupy zorganizowanie?
  Jestem gotowa wydać nawet 100 zł na bilet, ale chciałabym go kupić!
  Może zarządzający Teatrem przeczytają ten komentarz i wiele pozostałych i uzyskamy odpowiedź o co chodzi z biletami?
  Jaki jest sens reklamować sztukę, na którą zwykły śmiertelnik bez znajomości w kasie teatru nie ma szansy się dostać!!!
  oburzona, ale w dalszym ciągu wrażliwa na sztukę
  4 lata
  • Bilety sprzedają się momentalnie. (opinia sprzed 4 lat)
   To prawda. Ja zapisałam się na newsletter, dostaję info, jak tylko pojawia się repertuar i kupuję bilety natychmiast przez internet, albo tego samego dnia w kasie. To nie tak, że ich nie ma, są, ale sprzedają się w ciągu kilku godzin / dni!

   P.S. 100 zł to tylko premiera.
   P.S.2. Jestem widzem, niestety nie pracuję w tym teatrze, ale mam nadzieję, że odpowiedź jest pomocna ;)
   4 lata
  • dostepnosc biletow (opinia sprzed 4 lat)
   Bilety nalezy zakupić odpowiednio wczesniej. Polecam zapisanie się do newslettera - wowczas dostanie Pani informacje, kiedy pojawia się repertuar na dany miesiąc. Najlepiej zakupic bilety jeszcze tego samego dnia, a na pewno uda się dostać najlepsze miejsca:)
   Gosia
   4 lata
  • Co się dziwisz, taka aglomeracja, a tak naprawdę tylko jeden teatr dramatyczny z prawdziwego zdarzenia. Daleko nam do warszawy, ba - nawet do Poznania czy Wrocławia
   mamifero
   4 lata
  • jest sposób (1) (opinia sprzed 4 lat)
   ja nie mam znajomości w kasie i systematycznie chodzę w tanie czwartki na spektakle. Kupuję je z duuuużym wyprzedzeniem.
   o
   4 lata
   • O litosci... (opinia sprzed 4 lat)
    Bilety na październik trzeba było kupić NAJPÓŹNIEJ w okolicach sierpnia.
    enemi
    4 lata
  • . (opinia sprzed 4 lat)
   bez znajomości w kasie też da się nabyć bilety. Na spektakle typu seks na opornych, raj, jakiś nowy tytuł/hit kasowy bilety rozchodzą się w ciągu kilku dni. Trzeba dzwonić na początku miesiaca do kasy biletowej z pytaniem o repertuar na nowy miesiac, bo od tego momentu rusza sprzedaż biletów. więc im później po wejściu repertuaru chce się kupić bilet na oblegany spektakl tym mniejsze szanse na jego zakup
   kupił bilet bez znajomości w kasie
   4 lata
  • Bilety są zawsze, ale z dużym wyprzedzeniem (opinia sprzed 4 lat)
   Oczywiście, że jest szansa i to duża na kupienie biletów czy to drogą internetową czy w kasach, ale od razu po ukazaniu się repertuaru na nowy miesiąc.
   W przypadku tego konkretnie spektaklu kupiłam bilety w połowie sierpnia, a są na tę sobotę.
   xx
   4 lata
 • Mnie to również zastanawia. W centrum miasta jest mnóstwo plakatów zachęcających do wizyty w teatrze W jednak na stronie nie ma szansy na zakup biletów np. w tani czwartek!!?? Jak to możliwe? Próbowałam niejednokrotnie!! Nie tylko w tym roku??!!
  rozczarowana
  4 lata
  • bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki (opinia sprzed 4 lat)
   To prawda. Ja zapisałam się na newsletter, dostaję info, jak tylko pojawia się repertuar i kupuję bilety natychmiast przez internet, albo tego samego dnia w kasie. To nie tak, że ich nie ma, są, ale sprzedają się momentalnie!
   4 lata
  • Próbuj z miesięcznym wyprzedzeniem. Inaczej ciężko. (1) (opinia sprzed 4 lat)
   4 lata
   • z tym, że nawet teraz nie ma żadnych wejściówek na teatralny czw. na październik!!:( (opinia sprzed 4 lat)
    .. i tak zawsze.. Chyba nie mam szcześcia
    rozczarowana
    4 lata
  • Ciekawa propozycja (opinia sprzed 4 lat)
   W zeszłym roku brałam udział w czytaniu performatywnym tej sztuki w przekładzie i reż. Poniedziałka w Klubie Żak. Było naprawdę nieźle!! Ciekawe jak z tekstem poradzą sobie aktorzy Wybrzeża??:D Chętnie zobaczę ten spektakl w wersji "całościowej" (jak dostanę bilety...)
   rozczarowana
   4 lata

Twoja opinia

zamknij

Regulamin dodawania opinii

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat