W listopadzie nadchodzi pewna zmiana! Jako że jesienne noce coraz dłuższe, jamować zaczynamy już o godzinie 20.00!
BOTO JAMs to cotygodniowe, czwartkowe spotkania z żywą improwizacją i czołowymi artystami sceny jazzowej Pomorza oraz całej Polski. Aby zapewnić jak najwyższy poziom muzycznej uczty, każdy jam ma innego gospodarza, który zaprasza do wspólnego grania profesjonalnych muzyków.
jazz - koncerty w Trójmieście
Jam session 13 listopada otworzy trio:
Michał Ciesielski - pianino
Filip Arasimowicz - kontrabas
Alan Kapołka - perkusja
Trio zagra wybrane kompozycje najznakomitszych pianistów jazzowych XXI wieku. Od Chicka Corei, przez Brada Mehldau i Freda Herscha po Tigrana Hamasyana.Michał Ciesielski - Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy pochodzący z Gdańska. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalności kompozycja jazzowa i fortepian jazzowy. Wieloletni pedagog tejże uczelni.
Michał Ciesielski jest liderem Trójmiejskiego tria Confusion Project, solistą oraz aranżerem i sidemanem licznych projektów. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt jako lider, aranżer, producent lub pianista. Nagrywał jako członek kwintetu Daniela Nosewicza płytę The Shining, która została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Jazzowy Debiut Roku.
W latach 2018 - 2022 Michał wykładał fortepian jazzowy w Beijing Contemporary Music Academy i intensywnie koncertował głównie w Chinach, w tym w takich miejscach jak: Taihu Jazz Festival, Meeting Jazz Festival, Blue Note Beijing czy Blue Note Shanghai. Wielokrotnie współpracował z fundacją Jazz Po Polsku grając koncerty autorskie oraz promujące polski jazz w Chinach (w tym 3 trasy po Chinach z Confusion Project w 2019 i 2023 i 2024 roku). Obecnie mieszka w Brukseli i jest czynnym członkiem polskiej i międzynarodowej sceny jazzowej.
Filip Arasimowicz - Improwizujący kontrabasista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności kontrabas jazzowy. Współwykonawca muzyki na nominowanej do nagrody Fryderyków 2024 płycie Irka Zapolska Quartet perception of preception (Jazzowy fonograficzny debiut roku). Na stale związany z zespołem Emigrah. Koncertował i współpracował min. ze Sławkiem Jaskułke, Irką Zapolską, Orkiestrą Kameralną Progress, Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.
Alan Kapołka - polski perkusista i improwizator. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie obecnie współprowadzi klasę perkusji jazzowej. Laureat Grand Prix konkursu Jazz Juniors Competition 2022 z zespołem ZIEMIA oraz II miejsca w kategorii solista-instrumentalista w konkursie Blue Note Poznań Competition 2022. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Europie, m.in. Jazz Jantar, ESNS(Niderlandy), MENT(Słowenia), BUSH(Węgry), Jazz Juniors, Męskie Granie, Fusion Festival(Niemcy), Inside Seaside, Letnia Akademia Jazzu. Jest współtwórcą wielu zespołów jazzowych i alternatywnych, m.in. ZIEMIA, El Topo, Gym Wisdom, Artificialice, TENTNO, Kury. Do grona jego współpracowników należą m.in Sławek Jaskułke, Dominik Strycharski, Olo Walicki, Krzysztof Hadrych, Tymon Tymański, Kuba Więcek, Michał Aftyka, Natan Kryszk, Magda Kuraś i wiele innych.
Bilety: 40 zł
online: https://stage24.pl/events/michal-ciesielski-teatr-boto-6075_____________________
*Jeśli ktoś z Państwa chce dołączyć do wspólnego muzykowania, prosimy zgłosić ten fakt przed wejściem. Występujący muzycy mogą wejść na scenę bezpłatnie.
*Aby móc zapraszać każdego tygodnia jako gospodarzy profesjonalnych muzyków - pierwsze dwa sety są biletowane.
*Odlot w krainę jazzowych improwizacji odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Portu Lotniczego w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.
Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora