stat
Impreza już się odbyła
maj 1

piątek, g. 12:00

Gdańsk,
bilety 23 zł
ulgowy 17 zł
cze 20

sobota, g. 8:00

Gdańsk-Frombork-Gdańsk, wyjazd autokarowy
bilety 220-320 zł
„NIEobiektywNA historia” – to prezentacja historii Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego widziana oczami fotografów od powstania zespołu do czasów obecnych. Okazją do wystawy jest jubileusz 35-lecia działalności chóru. W tym czasie zespół dał setki koncertów (jeden z ostatnich to koncert w stoczni z JM Jarre), a jego członkami byli między innymi Bożena Olechnowicz (dziennikarka TVP 3), Piotr Kuba Kubowicz (artysta piwnicy Pod Baranami), Agnieszka Tomaszewska (sopranistka) i wielu innych. Chór występował w niemal wszystkich krajach Europy oraz w Korei Płd i USA.

Z okazji jubileuszu zaplanowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, z których najważniejszym będzie koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 16 września 2006, z utworem napisanym specjalnie na tę okazje przez Leszka Możdżera.

Do udziału w obchodach jubileuszowych zapraszamy wszystkich byłych chórzystów, zainteresowanych zapraszamy na stronę www.35lat.chor.com.pl

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora