stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Widzę błękit Nieba obejmuje prace dwóch artystek, Henryki Lisieckiej malarstwo oraz Elżbiety Bieńko-Kornackiej malarstwo, instalacja i rzeźba. O ile dzieła Henryki Lisieckiej są hołdem złożonym naturze i jej pięknu, a ona sama mówi o sobie błękit dla nas to kolor nadziei, gdy pochmurny dzień spójrz w Niebo, tam zawsze znajdziesz trochę błękitu i wiesz, że nadejdą jasne dni i mocno niebieskie noce, o tyle prace Elżbiety Bieńko-Kornackiej dotyczą katastrofy ekologicznej, a więc między innymi efektu cieplarnianego, smogu, degradacji środowiska naturalnego oraz epilogu, czyli zbliżającej się radykalnej zmiany klimatu i stosunku człowieka wobec zbliżających się zmian.

24 kwietnia - 26 lipca 2026, g. 11:00 - 18:00

bilety 25 zł
ulgowy 1-20 zł
Prace Henryki Lisieckiej to abstrakcyjno-realistyczne pejzaże głównie o tematyce kwietnej wykonane techniką własną malarki, jest to technika mieszana, prace Elżbiety Bieńko-Kornackiej obejmują instalację, rzeźbę i obrazy wykonane techniką akryl.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 października o godzinie 18:00. Wystawa będzie dostępna w Sopotece od 4 do 31 października w godzinach otwarcia filii.
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora