Na Jarmark z dzieckiem - gdzie i za ile?

4 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat

Koniec Jarmarku. Kapryśna pogoda nie zepsuła dobrej zabawy

Jarmark św. Dominika to nie tylko zakupy - to również szereg atrakcji dla całych rodzin. Sprawdziliśmy, gdzie warto się wybrać z dzieckiem i jak bardzo jarmarczne rozrywki nadwyrężą portfel rodziców.Jeśli wybieracie się na jarmark z dzieckiem, sprawdźcie, jakie atrakcje dla najmłodszych znajdziecie w najbliższej okolicy.

Szczegółowe informacje na temat Jarmarku św. Dominika znajdziesz w naszym serwisie.

Atrakcje na Placu Kobzdeja

Każdego roku podczas Jarmarku św. Dominika na Placu Kobzdeja zobacz na mapie Gdańska odbywają się imprezy zorganizowane z myślą o najmłodszych. Tym razem znajdziemy tam "Wielką Fabrykę Elfów na wakacjach" w której czas umili dzieciom skakanie po dmuchanym zamku (5zł/5min. i 10zł/15min.). Dla tych, którzy preferują spokojniejszą zabawę, elfy przygotowały dwa rodzaje warsztatów - z tworzenia własnych przypinek (10 zł) oraz malowania toreb (15 zł). Z atrakcji można korzystać w godz. od 10 do 20.

Po sąsiedzku znajduje się Strefa Żywiec Zdrójzobacz na mapie Gdańska, otwarta codziennie od godz. 13 do 20. W niewielkim namiocie (za darmo) dzieci mogą zagrać m.in. w memo drzewo, bingo, w kapsle, wziąć udział w konkursie plastycznym, treningu celności w rzucie butelką, czy zbudować butelkowego węża.

Do 6 sierpnia, od godz. 14 do 16, oraz od 8 do 19 sierpnia, w godzinach 17-19, ekipa Żywca Zdrój organizuje gry i zabawy na Scenie pod Kuferkiem zobacz na mapie Gdańska, tzw. Wodne Igrzyska.

Bajki i gry planszowe

Przez cały Jarmark czynna jest także Kraina dobrej książki zobacz na mapie Gdańska. W godzinach od 14 do 17 odbywa się nie tylko wspólne czytanie książek, ale organizowane są też zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Również przez całe trzy tygodnie w godzinach od 12 do 18 organizowany jest Jarmark Gier zobacz na mapie Gdańska. W namiocie możemy poznać gry planszowe z różnych stron świata.

Wesołe miasteczko

Pomimo, że Wesołe miasteczko zobacz na mapie Gdańska nie należy do atrakcji Jarmarku Dominikańskiego, to mieści się w pobliżu, a wszystkie atrakcje, które znajdują się na placu przy klasztorze Dominikanów zobacz na mapie Gdańska, z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Znajdziemy tam kilka rodzajów karuzel oraz dmuchanych zjeżdżalni, euro bungee (trampoliny), kule na wodzie, mini pociągi oraz elektryczne autka.

Gra miejska "Drużyna Czterech"

Ta propozycja z pewnością zainteresuje tych, którzy lubią "biegać" po mieście. Jak przebiega gra? Trzeba odwiedzić cztery punkty informacyjne - w pierwszym pobieramy kartę gry, a następnie szukamy kolejnych punktów, które umożliwią nam rozwiązanie zadania. W trakcie gry zbieramy słowa-klucze, które tworzą hasło końcowe. Na każdą drużynę, która ukończy grę, czeka mała nagroda. Udział w grze jest darmowy.

A jeśli zaskoczy nas ulewa, można schować się na przykład w kinie 7Dmax przy ulicy Tkackiej zobacz na mapie Gdańska, ale ostrzegamy - to rozrywka dla ludzi o mocnych nerwach.
Czy odwiedziłeś już w tym roku Jarmark św. Dominika?
14%

tak, byłe(a)m już kilka razy

13%

byłe(a)m raz i więcej się nie wybieram

35%

jeszcze nie, ale mam to w planach

38%

nie byłe(a)m i nie wybieram się - nie interesują mnie takie rozrywki

zakończona

łącznie głosów: 430