Chłopiec z burzy
6.2 83 ocen

Chłopiec z burzy 6

familijny

od lat: 7

kraj pochodzenia: Australia

czas trwania: 99 minut

premiera: 2019-01-18 (Polska)
2019-01-17 (świat)

reżyseria: Shawn Seet

scenariusz: Justin Monjo

Głosuj
Głosuj

Opis filmu

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

Więcej o filmie w serwisie Filmweb

Obsada

Finn Little / Geoffrey Rush / Jai Courtney / Trevor Jamieson / Morgana Davies / David Gulpilil / Erik Thomson / Bradley Trent Williams

Zwiastun