Do widzenia, do jutra

Do widzenia, do jutra (2 opinie)

Fabularny, Obyczajowy, psychologiczny

kraj pochodzenia: Polska

czas trwania: 80 minut

premiera: 25 maja 1960 (Polska)

reżyseria: Janusz Morgenstern

6.9 7 ocen 1 10
Sprawdź gdzie grają?

Opis filmu

Jacek jest reżyserem studenckiego teatrzyku w Gdańsku. Spotyka Margueritte, córkę zagranicznego konsula. Zaprasza ją na tenisa i odtąd zaczynają regularnie się spotykać. Margueritte odwiedza teatrzyk. Jacek, wyraźnie zakochany, zaniedbuje swoje obowiązki, całe dnie spędza z Margueritte. Dla niej ta znajomość jest tylko rozrywką. Nie potrafi się zakochać. Odwiedzając kościół odgrywają scenę ślubu i wtedy dziewczyna mówi mu, że nie zamierza wychodzić za mąż. Boi się, że w stałym związku utraci swą atrakcyjność. Nie chce, aby Jacek traktował ją jak dziecko. Doświadczyła już w życiu niejednego. Stale zmieniała miejsca pobytu, poznała wielu ludzi. Oznajmiła Jackowi, że wkrótce opuści Gdańsk. Gdy on ją namawia, by pozostała z nim na zawsze, wybiera swój "wędrowny" styl życia. Pewnego dnia Jacek przychodzi do konsulatu i dowiaduje się, że Margueritte wyjechała. Wraca do teatrzyku i do swych przyjaciół.
W filmie wykorzystano fragmenty spektakli teatrzyków "Bim Bom" i "Co To".
Historia miłości dwojga młodych ludzi, którzy ze względu na niedojrzałość nie są w stanie uratować rodzącego się uczucia. On wprowadza ją w swój świat, ona zatrzymuje się w nim na chwilę, a potem odchodzi. Subtelny i pełen sentymentalnego ciepła obraz środowiska "egzystencjalnej" młodzieży lat pięćdziesiątych.

Obsada

Zbigniew Cybulski / Teresa Tuszyńska / Barbara Baranowska / Grażyna Muszyńska / Roman Polański / Włodzimierz Bielicki / Jacek Fedorowicz / Eleonora Kałużyńska / Romuald Freyer / Tadeusz Wojtych / Tadeusz Chyła / Krzysztof Komeda / Władysław Kowalski / Adam Pawlikowski / Mieczysław W

Gdzie grają?

Filtruj

Data

Legenda

  • - dubbing
  • - dźwięk dolby
  • - wygodne siedzenia